Yatak sayısı artınca hasta yakınları tepki gösterdi

İZMİR'de, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nin bazı bölümlerinde odalardaki yatak sayılarının arttırılmasına, hasta ve yakınları tepki gösterdi.

SAĞLIK 30.01.2016, 12:43 30.01.2016, 12:08
Yatak sayısı artınca hasta yakınları tepki gösterdi

Hastane yetkilileri daha önce hemşire yetersizliği nedeniyle kapatılan yatakların, hemşire ataması yapılması üzerine yeniden açıldığını, böylelikle acil servis ve polikliniklerdeki hastaların bekleme sürelerinin kısalacağını açıkladı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi gören bazı hastaların yakınları, son zamanlarda 4 kişilik odaların 6 kişilik olarak yeniden düzenlendiğini dile getirip durumdan rahatsızlık duyduklarını belirtti. Odaların 6 hasta ile 6 refakatçinin aynı anda kalmasına uygun olmadığı dile getirilerek soruna çözüm bulunması istendi. Hastane yetkilileri ise, odaların önceden 6 yataklı olduğunu ancak, hemşire yetersizliği nedeniyle azaltıldığını, son 2 ayda hastaneye 35 hemşirenin atandığını, böyle olunca da tekrar eski haline getirildiğini söyledi. Kaynak bulunduğu takdirde servislerin de yenilendiğini ifade eden yetkililer, Genel Cerrahi Servisi'nin yenilenme aşamasında olduğunu, Kardiyoloji ve Nöroloji servislerinin de yenilendiğini bildirdi. Ayrıca, Acil Servis ve polikliniklerde çok sayıda hastanın tedavi edilmeyi beklediğini vurgulayan hastane yetkilileri, yatak sayılarının normale dönmesiyle bu hastaların da bekleme süresinin kısaldığına dikkat çekti.

Tufan HAMARAT/ İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
29°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?