Üniversite yönetiminden ölümler hakkında açıklama

Ege Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleşen organ nakilleri neticesinde iki kişinin hayatını kaybetmesi, bir kişinin de yoğun bakımda yaşam mücadelesini sürdürmesi olay hakkında hastane yönetimi açıklama yaptı.

SAĞLIK 07.01.2020, 10:38 07.01.2020, 10:40
Üniversite yönetiminden ölümler hakkında açıklama

TUGAY CAN / İZ GAZETE - Ödemiş’te eşi tarafından dövülerek öldürülen Filiz Tekin’in iç organlarının bağışlanması sonrası, nakil yapılan üç kişiden ikisinin hayatını kaybettiği birisinin ise komada olduğu bilgisini gazetemiz okuyuculara aktarmıştı. Haberimizin üzerine Ege Üniversitesi Hastanesi yazılı bir açıklama yaptı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimliği tarafından yapılan yazılı açıklamada “İddialarla ilgili kurumumuz tarafından başlatılan inceleme sürmektedir. Yapılan ilk incelemelerde; nakil öncesi, nakil aşaması ve nakil sonrasında izlenen tüm yolların Sağlık Bakanlığı prosedürlerine uygun ve bakanlıkla koordineli bir şekilde yürütüldüğü saptanmıştır. İddialarla ilgili incelemelerimiz devam etmektedir” denildi.yandan gazetemizin edindiği bilgiye göre nakil sonucunda hayatını kaybeden ilk isim olan Münire İnanç’ın kan örneklerinden çıkan tahlil sonuçlarının henüz çıkmadığı bilgisine ulaşıldı.

‘TAHLİL SONUÇLARI BEKLENMELİ’

Gazetemize konuşan İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri Lütfi Çamlı ise tahlil sonuçlarının beklenmesinin doğru olacağını ifade etti. Çamlı, “Ölüm nedenleri şu anda kesin olarak bilinmiyor. Dolayısıyla kesin konuşabilmek için tahlil sonuçlarının beklenmesi gerekiyor. Ege Üniversitesi Hastanesi’nin gerekli tahlil sonuçlarının ardından kamuoyunu aydınlatacak bir açıklamanın yapılması uygun olacaktır” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
34°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?