Tepecik'te 'Hasta Hakları Yerinde Değerlendirme Ekibi' oluşturuldu

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 'Hasta Hakları Yerinde Değerlendirme Ekibi' kuruldu. Oluşturulan 3 ayrı ekip ile sorunların birimlere ulaşmadan değerlendirilip çözülmesi amaçlanıyor.

SAĞLIK 01.08.2019, 10:25
Tepecik'te 'Hasta Hakları Yerinde Değerlendirme Ekibi' oluşturuldu

Hasta hakları biriminin çözüm mekanizmasının etkin hale getirilmesi, sorunların birimlere ulaşmadan değerlendirilip çözülmesinin sağlanması, sağlık çalışanına şiddetin önlenmesi ve hasta hakları biriminin etkinliğini artırmak amacıyla, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 'Hasta Hakları Yerinde Değerlendirme Ekibi' oluşturuldu. A Blokta Radyoloji, Kan Alma, B ve D Blokta poliklinikler için bir ekip oluşturuldu.

Çocuk Acil, Erişkin Acil, Çocuk Polikliniği, Kardiyoloji Polikliniği ve E Blok için bir ekip ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği acil servis  ve poliklinikleri için oluşturulan bir ekip göreve başladı.

Başhekim Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin bölgenin yoğunluk bakımından en büyük hastanelerinden birisi olduğunu belirterek, "Oluşturduğumuz Hasta Hakları Yerinde Değerlendirme Ekiplerimiz ile   hastanemizden hizmet alan vatandaşların sorunlarına yerinde müdahale edip, çözülmesini sağlıyoruz. Hasta ve hasta yakınlarının taleplerini dinleyerek önceden önlem alma şansı buluyoruz. Bu sayede hem çalışan ile hasta ve hasta yakınları arasındaki iletişim, hem de hizmet kalitesi artıyor. Sorunların çözümünde etkin bir rol  oynayan ekiplerin kurulduğu ilk ay da 20'ye yakın vakaya yerinde müdahale edilerek çözüm sağlandı" dedi.

DHA

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
21°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?