Mavişehir kadın platformu derneği'nden meme kanserine farkındalık

"Mavikader olarak, meme kanseri hakkında farkındalık yaratmak ve kadınları bilinçlendirmek için Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ile 1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayında, eğitim ve taramalarla kadınlara destek oluyoruz."

SAĞLIK 17.10.2019, 16:25
Mavişehir kadın platformu derneği'nden meme kanserine farkındalık

Mavişehir Kadın Platformu Derneği (Mavikader) Başkanı Yasemin Gürses: ‘‘Derneğimizi, kadınlara ve gençlere eğitim ve bilgilendirme hizmetleri sunmak, girişimci bireyleri ticari hayatına kazandırmak ve kadınları meslek sahibi yaparak ekonomiye katkıda bulunmak amacı ile kurduk. Kadınların güçlenmesiyle, erkeklerin, çocukların ve toplumun da güçlenmesini hedeflemekteyiz. Bu yüzden eğitim programlarında ve etkinliklerinde genellikle kadının bilinçlendirilmesini temel alıyoruz.’’

Yasemin Gürses, Ebru Bayoğlu, Ayfer Tan, Hülya Candar, Zuhal Kara, Cansın Genç ve Necla Ateşoğlu’nun da aralarında bulunduğu, 08.10.2019 Salı günü gerçekleştirilen toplantıda; KETEM Doktoru Hatice Yüksel, kanser tarama testleri hakkındaki bilgi vererek, üyelere broşürler ve tarama kitleri dağıtmıştır. Dernek gönüllüleri ve yöneticiler, aldıkları eğitimi çevrelerindeki kadınlarla paylaşarak farkındalık yaratma ve erken teşhisin önemini anlatma kararı almışlardır. KETEM merkezlerinde bu taramanın ücretsiz olarak verildiğine dikkat çeken Dr. Hatice Yüksel, kadınlara tarama yapmaları için çağrıda bulundu. Gürses, meme kanseri için gerçekleştirilecek etkinliklerin ay boyunca devam edeceğini belirtti.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
25°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?