Koca: 'Herkes kendi OHAL'ini ilan etsin, illa devletin etmesi gerekmiyor'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son zamanlarda ülkemizde de görülen ve vakaların hızla artış gösterdiği Corona virüs kapsamında kritik açıklamalar yaptı.

SAĞLIK 23.03.2020, 19:15 23.03.2020, 19:47
Koca: 'Herkes kendi OHAL'ini ilan etsin, illa devletin etmesi gerekmiyor'

İZ GAZETE-  Fahrettin Koca, "Büyüklerimize sesleniyorum, size karşı hassasiyeti yüksek olan sadece evlatlarınız değil, bütün toplum. 32 bin sağlık personeli alacağız. Sağlık personellerinin ek ödemelerini iyileştirme çabası içindeyiz, sağlık çalışanlarına ek ödeme yüzde yüz olacak. Yerli solunum cihazının seri üretimine başlayacak, ihtiyacı olan diğer ülkelere de yardım edeceğiz. Bu süreçte virüse karşı aşı çalışmalarına da destek veriyoruz. Tedbirleri alarak bu zor günleri aşacağız. Tek tek değil, hep birlikte. Yalnız değiliz. Hayat eve sığar" dedi.

Koca, "Bu süreçte iyileşen vakalarımız var. Önümüzdeki günlerde açıklayacağız. Bugün itibariyle Çin'de özel bir ilaçtan sonuç alındığı iddiası var, bu ilacı da ülkemize yeterli miktarda getirdik" dedi.

Sokağa çıkma yasağına yönelik konuşan Koca, "Herkes kendi OHAL'ini ilan edebilir, illa devletin ilan etmesi gerekmiyor, hepimiz bu doğrultuda mücadele edeceğiz" dedi.

Yorumlar (1)
malta şahini bunlar 2 hafta önce
güvenme dayına ekmek al yanına..bunların hangi partiden olduguna bak götünü kolla,cebini kolla.
banner96
banner177
16°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?