Koca açıkladı: Bugün kaç kişi hayatını kaybetti?

Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden COVID 19 verilerine yönelik bilgi verdi.

SAĞLIK 06.04.2020, 19:33 06.04.2020, 20:07
Koca açıkladı: Bugün kaç kişi hayatını kaybetti?

İZ GAZETE- Fahrettin Koca'nın yaptığı açıklamaya göre, son 24 saatte kişiye 3.148  tanı konulurken,  75 kişi hayatını kaybetti. Böylece vaka sayısı toplam 30.217'e hayatını kaybedenlerin sayısı da 649'a ulaştı. 

Yorumlar (2)
Nizamettin Aktaş 1 yıl önce
salgın hastalık bir kez daha dünyada KUBA hariç tüm devletlerin libarel ekonomi anlayışının eseri olan sağlık sistemi çöktü. İnsan odaklı olmayan sistemler görünmeyen,ama tarih de yarattıkları yıkımla bilinen hastalıklara teslim oldu.
Avrupa devletlerinde sosyal devlet olma hukuku,işini kaybeden,işsiz olanlara işsizlik maaşı vermeyi teminat altına aldı. Dünyanın en yoksul ülkesi gongo dahil. Ne yazık kı son altmış yılı darbe anayasası ile yönetilen(dünyada örneği) olmayan iki meclisli,iki anayasalı cumhur halkına para vermeyi değil,maske vermeyi dahi istemdi. Tam tersine halktan para toplamaya başladı.
Bunlar yetmedi yüz yıl önce savaşta olan yeni kurulmaya çalışan ülkenin cumhur başkanı üç ay süre ile uygulanması için olağanüstü yetkiyi meclisten alması,yüz yıl sonra meclis karar olmadan alınan,halkın malına,mülküne,varlıklarına el konulması kararı KARA BİR MİZAH olarak tarihe geçti.
Devletlerin halklarına verdikleri değer sosyal ve hukukla cevap bulur. Bizde ise tek kişi vesayet ve VASİ (aklı ziyan olanlar insanlar için atanan yetkili) Demokrasiye hasret ülke,hukuka muhtaç halk.
Sedat 1 yıl önce
Sokağa, çıkma yasağı iyiolcaki,,,,
Günün Karikatürü Tümü
banner96
23°
parçalı bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?