Hasta yakınları eylem yaptı: Sürenkök geri gelsin

Tepecik Hastanesindeki 23 Nisan Çocuk Şenliğinde eylem yapan hasta yakınları çocuklarının doktoru Fatih Sürenkök'ün görevine iade edilmesini istedi.

SAĞLIK 20.04.2016, 16:25 20.04.2016, 16:25
Hasta yakınları eylem yaptı: Sürenkök geri gelsin

Bu yıl 5.si düzenlenen Tepecik Hastanesi Çocuk Şenliği bir eyleme sahne oldu. Emek ve demokrasi güçlerinin eyleminde yaptığı konuşmadan dolayı görevinden alınan TTB Merkez Konsey üyesi Op. Dr. Fatih Sürenkök'ün tedavi ettiği çocukların aileleri eylem yaparak seslerini yetkililere duyurmaya çalıştı. 

Öğle arasında hastane bahçesinde gerçekleşen ve hastaneye tedavi gören çocukların ve ailelerinin katıldığı şenlikte, hasta yakınları “Tohum Toprağa, Engelli Doktora Emanettir. Dr. Fatih Sürenkök Gelsin”, “Biz Doktorumuzu İstiyoruz”, “Umud Işığımızı Söndürmeyin” ve “Engelli Fark Edilmeyi Bekler, Dr. Fatih Sürenkök Geri Gelsin” yazılı dövizler açtılar. 

'HASTA AHI ALMAYIN'

Hasta yakınları adına konuşan Ercan Gümüş "Buradan İzmir'de bulunan bütün yetkililere sesleniyorum, Kaymakamımıza, Valimize hatta Cumhurbaşkanımıza. Fatih Sürenkök doktorumuzu geri istiyoruz. Umudlarımızı söndürmeyin. Ciğerlerimizi yakmayın. Buradan bulunan hastaların ahını almayın. Ah almak kadar kötü bir şey yoktur" dedi.

(İzmir/EVRENSEL)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208