Grip aşısına reçete ayarı: Herkes alamayacak!

İzmir’e 35 bin adet grip aşısı geldiğini açıklayan İzmir Eczacı Odası Başkanı Sayılkan, “Aşılar reçetesiz verilmeyecek ama nasıl verileceği ile ilgili yöntem henüz netleşmedi. Yöntem belli olduğunda reçeteyle sisteme girip onay alan eczanelere aşı gönderilecek. Sadece sistemden onay alan reçetelerin karşılık geldiği kadar aşı alınabilecek” dedi.

SAĞLIK 20.10.2020, 18:27 20.10.2020, 20:42
Grip aşısına reçete ayarı: Herkes alamayacak!

GİZEM TABAN/ İZ GAZETE- Koronavirüs vaka sayılarının yükselmesi ve kış mevsimine girişle birlikte grip aşısına olan talep de arttı. Vakaların son dönemlerde artış gösterdiği illerden olan İzmir’e kaç adet grip aşısı geleceği ve aşının hangi şartlarda verileceği merak konusu oldu. İzmir Eczacı Odası Başkanı Tuncay Sayılkan, kente 35 bin adet grip aşısı geldiğini ancak aşıların reçetesiz verilmeyeceğini söyledi. Konuya ilişkin İz Gazete’ye açıklamalarda bulunan Sayılkan, aşıların nasıl verileceğine ilişkin yöntemin detaylarının yarına kadar netleşeceğini açıkladı. 

‘ONAY ALAN REÇETE KADAR AŞI GÖNDERİLECEK’

İzmir Eczacı Odası Başkanı Sayılkan, “İzmir’e 35 bin grip aşısı geldi. Aşılar reçetesiz verilmeyecek ama nasıl verileceği ile ilgili yöntem henüz netleşmedi. Şu an aşılar depolarda bekletiliyor. İzmir’de bin 800 eczane var, her eczaneye 20 tane aşı düşüyor ancak her eczane 20 tane aşı alamayacak. Yöntem belli olduğunda reçeteyle sisteme girip onay alan eczanelere aşı gönderilecek. Sadece sistemden onay alan reçetelerin karşılık geldiği kadar aşı alınabilecek. Yöntemin detaylarının yarına kadar netleşmesi bekleniyor” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
13°
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?