Bu kez kutlamaya geldi

İZMİR'de, Şifa Üniversitesi Hastanesi Yenidoğan Yoğum Bakım Servisi'nde dünyaya gözlerini açtığında sadece 904 gram olan Beyza Gündoğdu bebek, 65 gün kuvözde kaldıktan sonra yaşama tutundu. O zor günleri geride bırakan minik Beyza, yenidoğan yoğun bakım ünitesine bu kez 1. yaşını kutlamak için geldi.

SAĞLIK 01.04.2016, 11:50 01.04.2016, 11:55
Bu kez kutlamaya geldi

Preeklampsi rahatsızlığı dolayısıyla henüz 7.5 aylıkken ve 904 gram olarak dünyaya gelen Beyza Gündoğdu'nun yaşama tutunması hiç kolay olmadı. Doğumun gerçekleştiği Şifa Üniversitesi Hastanesi Yenidoğan Yoğum Bakım servisinde tam 65 gün kuvözde kalan minik Beyza için o günlerde, doktorundan hemşiresine kadar tüm Şifa ekibi adeta seferber oldu.

Beyza'da prematüre doğumun çok tehlikeli yan etkilerinin gelişmemesi için başta Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ile Çocuk Kardiyolojisi olmak üzere bütün hastane adeta zamanla yarıştı. Başta anne Hatice ve baba Salih Gündoğdu olmak üzere herkesin yoğun endişeler yaşadığı o kötü günleri geride bırakan minik Beyza, 1. yaşını da hastaneye gelerek yine bu ekiple birlikte kutladı.
Büyük mutluluk yaşayan anne Hatice Gündoğdu, "Beyza erken doğmuştu ve kilosu çok düşüktü. Dokunmaya dahi korkuyorduk. Çok şükür kızım mücadele etti ve yaşama tutundu. Kızımın o zor mücadeleyi atlatmasında emeği geçen; doktorlarına ve tüm Şifa personeline çok teşekkür ediyorum. Burası kızım için bir hastane değil adeta bir aile gibidir, o yüzden biz de ilk doğum günümüzü buradaki dostlarımızla kutlamak istedik" diye konuştu.


İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208