Askere gidebilmek için zayıfladı

Aşırı kiloları nedeniyle askere alınmayan restoran işletmecisi Polat Ökmen, obezite ameliyatıyla istenilen kiloya ulaştı.

SAĞLIK 24.01.2017, 11:11 24.01.2017, 11:20
Askere gidebilmek için zayıfladı

"Askere gitmek için zayıfladım" diyen Ökmen, askerliğinin başlayacağı mart ayını iple çektiğini söyledi.

İstanbul'da bir restoranın işletmeciliğini yapan Polat Ökmen (20), hareketsizlik, fast food beslenme nedeniyle genç yaşta 125 kiloya ulaştı. Askerlik çağı geldiğinde askerlik şubesine giden genç, aşırı kiloları nedeniyle askere alınamayacağını öğrendi. Küçüklüğünden beri asker olmayı hayal eden Ökmen, vatani görevini ifa edebilmek için zayıflamaya karar verdi. Diyet veya sporla zayıflamayı başaramayan Ökmen, obezite cerrahı Doç.Dr. Serdar Kaçar'a ulaştı. Ökmen, İzmir'de görev yapan Dr. Kaçar ile yaptığı görüşmenin ardından ameliyat olmaya karar verdi. Mide küçültme ameliyatıyla yeni bir hayata başlayan genç, bir kaç ay içerisinde 90 kiloya düştü. Askere gitmeyi çok istediğini fakat kilo fazlalığından dolayı gidemediğini söyleyen Polat Ökmen, “Ameliyata girmeden önce 125 kiloydum. Askere alınmam için olmam gereken kilo 100’idi. Ben de Dr. Serdar Kaçar’ın da yardımıyla bu kiloya ineceğime inandım ve başarılı da oldum. Mart ayında askere alınacağım. Bana imkansız gibi gelen bu hayalimi gerçekleştirdiğim için mutluyum" dedi.

"BU BAŞARI HEM BİZİM HEM DE HASTAMIZIN BAŞARISIDIR"
""Ameliyatı gerçekleştiren, Genel Cerrahı Uzmanı Doç. Dr. Serdar Kaçar ise, “Hastamızın bir amacı vardı, asker olmak. Bu amaç doğrultusunda hastamız, uyarılarımızı da dikkate alarak kısa sürede hedeflediği kiloya düştü. Başarılı bir ameliyat gerçekleştirdik. Fakat ameliyat sonrası hastaya düşen görevler, kilo vermede bilinen o ki en önemli unsurdur. Bu başarı hem bizim hem de hastamızın başarıdır" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
27°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?