'Zeybekçi İzmir’deki seçim kampanyasını polemik ve suçlama üzerine kurmuş'

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İZBAN’ da devam eden grevi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yetkisini kullanarak 60 gün boyunca ertelemesi ile ilgili bir açıklama yaptı.

POLİTİKA 08.01.2019, 13:33 09.01.2019, 10:20
'Zeybekçi İzmir’deki seçim kampanyasını polemik ve suçlama üzerine kurmuş'

CHP İl Başkanı Deniz Yücel İZBAN grevinin Erdoğan'ın emri ile ertelenmesiyle ilgili bir açıklama yaptı. Yücel kararın tepeden inme olduğunu vurguladı ve "Gönül isterdi ki grev böylesine tepeden inme bir kararla sona ermek yerine, işçilerimiz kendilerine Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu’ nun sunduğu yüzde 30’a kadar çıkarılan zam teklifini kabul etselerdi ve böylesine emrivakilere gerek kalmasaydı." dedi.

'ZEYBEKÇİ İZMİR’İN YÜKSEK SİYASET KÜLTÜRÜNE ALIŞAMAMIŞ'

AKP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekçi’nin açıklamalarını da değerlendiren CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel “İZBAN büyükşehir belediyemizin ve hükümetin yüzde 50 ortaklığı ile yönetilen bir şirket. Bu grevin cumhurbaşkanının kararı ile ertelenmesi üzerinden bile, AKP’nin bir çıkar elde etmeye çalıştığını görmekten üzüntü duyuyoruz. AKP’nin büyükşehir belediye başkan adayının açıklamalarını anlamakta güçlük çekiyoruz. da çözüm için en çok çabayı kimin sarf ettiğini, grev bitsin İzmir İZBAN’a kavuşsun diye, işçilere en yüksek teklifi kimin götürdüğünü bütün İzmir kamuoyu biliyor. Grevin ertelenmesi ile ilgili karardan Sayın Zeybekçi’ nin kahramanlık çıkarma çabası gösteriyor ki, Zeybekçi İzmir’deki seçim kampanyasını polemik, suçlama ve kutuplaşma üzerine kurmuş. Bu eskimiş siyaset tarzına ne biz, ne de İzmirliler taviz vermez” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
19°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?