Yücel: Korkmadan gururla haykırdık, biz Atatürkçüyüz'

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 80.yılı nedeniyle, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığının Cumhuriyet Meydanı'nda bir anma töreni düzenledi.

POLİTİKA 10.11.2018, 16:53 10.11.2018, 17:01
Yücel: Korkmadan gururla haykırdık, biz Atatürkçüyüz'

Törende konuşan Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, başka ülkelerin de kendi devlet adamları için benzer törenler düzenledikleri ama bunların hiç birinin 10 Kasım'da düzenlenen anma törenleri gibi olmadığını ifade ederek, şunları söyledi;

O SİREN HER ÇALINDIĞINDA...

Atamızın aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde, onu anmak ona olan özlemimizi ve bağlılığımızı sunmak için buradayız.
Dünyada bir çok lider, devlet adamı ya da milli kahramanlar için benzer anma törenleri yapılıp insanlar toplanır, konuşmalar yapılır! Ancak bunların hiçbiri 10 Kasım gibi değildir. 10 Kasım'da, saat 9’u beş geçe, o siren çalındığında bizleri 10 Kasım 1938’e götürür. O siren sesi bizleri, tüm yokluklara, tüm imkansızlıklara rağmen, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Mustafa Atatürk'ün zamansız vefatında yaşadığımız acılara, kederlere ve hüzünlere götürür!
Sonra; onun bu devleti kurarkenki inancını, kararlılığını ve cesaretini düşünür ve o büyük dahiye, eşsiz lidere bir kez daha hayran kalırız. Mustafa Kemal Atatürk emperyalizme karşı başkaldırıdır. Bir ülkenin kendi kaderini tayin etmesidir. Hasta adam denilen Osmanlı'nın küllerinden çağdaş, modern, tam bağımsız bir cumhuriyetin doğuşudur. Özgür bireylerini, özgür düşüncenin yetiştiği Türkiye Cumhuriyetidir Mustafa Kemal Atatürk.

ONUN MÜCADELESİNİ SON NEFESİMİZE KADAR SÜRDÜRECEĞİZ

Bugün bu ülkede özgürce yaşanıyorsa, bunun Atatürk sayesinde olduğunu belirterek " Söylemekten hiç korkmadan, her zaman gururla haykırdık 'Biz Atatürkçüyüz' diye. Bugünde haykırıyoruz! Bizler Mustafa Kemal'in askerleri ve yoldaşlarıyız. Bugün bu meydanlarda özgürce toplanabiliyor, bayramlarımızı kutlayabiliyorsak, bunu Atamıza borçluyuz. Çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız özgürce yaşayabiliyorsa, al bayrağımız göklerde dalgalanıyorsa, tüm bunlar Mustafa Kemal Atatürk ve onun verdiği eşsiz mücadele sayesindedir. Bugün bizim yapmamız gereken, başta cumhuriyet olmak üzere, onun fikirlerine ve düşüncelerine sahip çıkmaktır. Vatanımız için, cumhuriyetimiz için, çağdaş ve bağımsız Türkiye için, onun verdiği mücadeleyi son nefesimize kadar sürdüreceğiz. Kurtarıcımız ve Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikal edişinin 80.yılında minnetle, özlemle ve rahmetle anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum" dedi.

Yorumlar (0)
banner96
33°
açık
Günün Anketi Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü