Yücel'den kurultay değerlendirmesi: PM'de demokrasi dersi verildi

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeniden genel başkanlığa seçildiği 37’inci CHP Olağan Kurultayı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

POLİTİKA 27.07.2020, 12:28 27.07.2020, 12:35
Yücel'den kurultay değerlendirmesi: PM'de demokrasi dersi verildi

Yücel, iktidara gelmesi kaçınılmaz olan partisinin kurultayının, iktidar yürüyüşünü hızlandırdığını, Kılıçdaroğlu’nun liderliğini daha da güçlendirdiğini ve tam bir demokrasi dersi verildiğini ifade ederek, şunları söyledi;

İKTİDARA ULAŞMAMIZ SADECE ZAMAN MESELESİ

Yapılan kurultayımızla birlikte Türkiye’nin yeni iktidarını kuracak olan partinin Cumhuriyet Halk Partisi olacağı bir kez daha teyit edilmiş oldu. Bu kurultayımız güçlü bir liderin ve iktidarı getirecek güçlü kadroların tam bir demokrasi şöleni ile yeniden seçilmesini sağlamıştır. 31 Mart seçimleri öncesi olağanüstü çabası ve kurduğu seçim stratejisiyle, neredeyse tüm hedeflerimize ulaşmamızı sağlayan Sayın Genel Başkanımızın tartışılmaz liderliği, bir kez daha örgüt tarafından teyit edilmiştir. CHP tüm organları ile Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sahip çıkmış ve halkın iktidarını kuracak lider olarak Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na inancını bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir. Bu kurultayımız sadece partimizin değil, Türkiye’nin aydınlık geleceği için çok ama çok önemliydi. AKP iktidarı tarafından tamamen unutulmuş, yalnızlığa terk edilmiş milletimizin yalnız olmadığını, artık içinden çıkılmaz hale gelen ekonomimizi kurtarmak ve yoksulluğu yenmek için çözümün CHP olduğunu, adalet sisteminin yeniden ayağa kaldırılması, ötekileştirmelere son verilmesi, insan haklarının hayata geçirilmesi ve toplumun tüm kesimlerinin barış ve huzur içinde yaşamasının garantisinin de yine Kemal Kılıçdaroğlu liderliğindeki CHP olduğunu göstermiş olduk. Tüm bunları kurultayımızdaki demokratik seçimlerle ve liderimizin açıkladığı 13 maddelik 'İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi” ile tüm halkımızla paylaştık. İktidar kurultayımız, iktidar yürüyüşümüzü hızlandırmıştır. Türkiye’nin 31 Mart’ta verdiği desteğin artarak devam etmesiyle birlikte de hedefe ulaşmamız artık sadece zaman meselesi haline gelmiştir. Elbette o güne kadar, Sayın genel başkanımızın da ifade ettiği gibi durmaksızın çalışacağız. Halkımızın sorunlarını çözmek, cumhuriyet değerlerini yeniden yükseltmek ve bize umut bağlayan tüm milletimizin bu umutlarını gerçeğe dönüştürmek boynumuzun borcudur. 37’inci Olağan Kurultayımızla birlikte şimdi daha güçlü ve heyecanlıyız. Yerel yönetimlerimiz ve örgütümüzle birlikte halkımızın emrinde ve yanında olmaya devam edeceğiz.

PM’DE DEMOKRASİ DERSİ VERİLDİ

Kurultayının ikinci gününde yapılan Parti Meclisi seçimlerine de değinen CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, bu seçimlerin tamamen örgütün özgür iradesiyle yapıldığını, başlarken sonucu belli olan bazı siyasi partilerin seçimleri düşünüldüğünde tam bir demokrasi dersi verildiğini belirterek “Parti Meclisi seçimlerimizde isteyen herkes aday olabildi ve bu heyecanlı yarışta yer aldı. Parti meclisimize bu denli ilginin ve başvurunun olması örgütümüzün dinamikliğini ve partililerimizin çalışma azmini de ortaya koymaktadır. Parti meclisimiz partimizin kurultaydan sonraki en üst organıdır. Böylesine önemli bir organın seçimlerinde delegelerimiz özgür iradeleriyle seçimlerini yaptılar ve yeni parti meclisimizi oluşturdular. Başta parti meclisine seçilen İzmir örgütü üyelerimiz Rıfat Nalbantoğlu, Selin Sayek Böke, Ednan Arslan, Devrim Barış Çelik ve Yüksek Disiplin Kuruluna seçilen Mahir Polat olmak üzere, yeni oluşan parti üst yönetimlerimize seçilmeyi başaran tüm üyelerimizi kutluyorum. Şimdi yenilenmiş organlarımızla birlikte iktidar yürüyüşümüzü hizmetle, mücadeleyle, memleket aşkıyla birlikte daha da hızlandıracağız” dedi.

Yorumlar (1)
Ercüment AYLANÇ 12 ay önce
Yenilenmiş derken... Hamam eski tas eski tellak eski... Bence önümüzdeki yıllarda da iktidar olmamız çok ama çok zor. yaşayıp göreceğiz. Önceki kongrede söylenenleri bulup okuyun, bu günü değerlendirin.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
22°
parçalı bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?