Yücel'den disiplin kurulu kararlarına yorum: Gerekirse itiraz ederiz!

CHP İzmir İl Başkanı Yücel, il gençlik kolları kongresinde yaşanan arbedede basın mensuplarına saldırdığı ve olayları karıştığı tespit edilen 9 isim hakkındaki il disiplin kurulu tarafından verilen kararlar ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

POLİTİKA 10.12.2020, 16:47 10.12.2020, 17:14
Yücel'den disiplin kurulu kararlarına yorum: Gerekirse itiraz ederiz!

GİZEM TABAN/ İZGAZETE- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  İzmir İl Başkanlığı tarafından, 29 Ağustos’ta yapılan İl Gençlik Kolları Kongresi’nde yaşanan arbedede basın mensuplarına saldırdığı ve olaylara karıştığı tespit edilerek partiden kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilen 8 partili ve kınama cezasıyla sevk edilen partili Mehmet Tokan için İl Disiplin Kurulu tarafından karar verilmişti. 

İl Disiplin Kurulu kararında, Mehmet Tokan, Atakan Demirtaş, Hüseyin Gül hakkında kınama cezası, Onur Kurt, Taner Gül, Yakup Yılmaz, Tayfun Ozan hakkında geçici ihraç, Emre Gelen hakkında uyarı cezası verdi, Tarık Akbaba'ya ise ceza verilmedi.  Geçici ihraç cezalarının süresi 1 yıl olarak belirlendi.

Disiplin kurulu kararı sonrasında İz Gazete’ye açıklamalarda bulunan İl Başkanı Deniz Yücel, “Gazetecilere yapılan saldırıyla ilgili başta hangi noktadaysak il başkanlığı olarak hala aynı noktadayız. Disiplin kurulunun kararına gerekirse itiraz ederiz” dedi.

Yorumlar (1)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Rıza Yiğit 9 ay önce
Sayın başkan keşke sizin gibi tek aday olsaydı kavga-dövüş olmazdı demekki parti içi demokrasi olarak daha yol almamız lazım tek aday olduğu zaman her şey çok güzel delege seçimleri ve diğer seçimlere gerek yok genel merkez listeleri hazırlasın göndersin seçmen tıpış tıpış oy versin
Günün Karikatürü Tümü
banner96
27°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?