Yücel, CHP Aliağa ve Karşıyaka örgütüyle buluştu

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından İlçe örgütlerini ziyaret ederek, belediye başkanlarını makamlarında tebrik eden Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Karşıyaka ve Aliağa ilçe ziyaretlerinde önemli mesajlar verdi.

POLİTİKA 25.04.2019, 09:22
Yücel, CHP Aliağa ve Karşıyaka örgütüyle buluştu

Aliağa'da geniş katılımlı bir toplantıyla ilçe örgütü ve üyeleriyle bir araya gelen Yücel, seçim süreci ve sonrası hakkında partilileri dinledi ve Aliağa'da izlenecek yolu açıkladı.

31 Mart yerel seçimleri ardından çalışmalarına ara vermeden, seçim analizlerini yerinde yapmak ve ilçelerdeki son durumu değerlendirmek için yola çıkan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel Karşıyaka ve Aliağa ilçelerini ziyaret etti.

"KOLAYCILIK YAPMAYACAĞIZ"

31 Mart seçimlerinde belediye başkanlıklarının kazanılamadığı ilçelerde geniş katılımlı toplantılar yapan CHP İzmir il başkanı, Aliağa'da partililerle bir araya geldi. Düzenlenen toplantıya CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit, 31 Mart seçimlerinde CHP'nin belediye başkan adayı olan Özcan Durmaz, İl Yönetim Kurulu üyeleri, ilçe belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Toplantının başında partilileri dinleyen CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, partililere seslenerek şunları söyledi; "Aliağa'da seçimleri kazanmayı diğer 29 ilçemizde olduğu gibi çok istiyorduk. Seçimlerde çok iyi ve çalışkan bir adayımız vardı. Kendisi örgütümüzün içinden gelmiş, ilçede de çok sevilen bir isim. İlçe örgütümüzde iyi niyetle ve fedakarca çalıştı. Her zaman söylediğimiz gibi seçimler demokratik bir yarıştır ve kaybetseniz de kabullenmeyi bilecek ve kazananı tebrik edeceksiniz. CHP olarak Aliağa'da sizler bu yarışı yürüttünüz ve sonrasında da partimize yakışan demokratik bir tavırla kazanını tebrik ettiniz. Seçimler sadece sandıkta kazanılmaz. Çıkan sonuçtan da kendimize yeni kazanımlar bulmak zorundayız. Yani, bunca çalışmaya rağmen seçimleri neden kazanamadık, hatalarımız, eksik kaldığımız noktalar nereleriydi. Bizim dışımızda seçimi etkileyen faktörler nelerdi, tüm bunları ciddi ciddi analiz etmek ilk görevimiz. Kolaycılık yapmayacağız. Bir suçlu arayışına girmeyeceğiz. Zira başarılar nasıl hepimizin ortak başarıları oluyorsa, kayıplarda da hepimizin eksiklikleri olabilir. Aliağa için il başkanlığı olarak analizler ve araştırmalar yapıyor, seçim sonrası oluşan tabloya göre de yapacağımız çalışmaları belirliyoruz. Bunlar olgunlaşınca sizlerle de paylaşacağız. Elbette ilçe örgütümüz de kendi sorgulamasını, analizini yapacak ve varsa hatalar ders çıkaracak. Seçimler bitti demek işimiz bitti demek değildir. Sorumluluklarımız devam ediyor."

ALİAĞALILARA TEŞEKKÜR

Aliağa'da partisine oy veren tüm vatandaşlara teşekkür eden CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel "Bizlere Aliağa'da oy veren, Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde Aliağa'da birinci parti olmamızı sağlayan tüm Aliağalılara çok teşekkür ediyoruz. Aliağa'ya büyükşehir belediyemizin hizmetleri bu dönemde de artarak sürecektir. İlçe başkanlığımızda en kısa zamanda, oy versin vermesin tüm Aliağalılara sokak sokak dolaşarak teşekkür edecektir" dedi.

"KARŞIYAKA GURURUMUZ"

Aliağa ziyareti öncesinde, CHP Karşıyaka ilçe başkanlığında partililerle bir araya gelen Yücel'i CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım ve Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay karşıladı. İlçe başkanlığı ziyaretinin ardından, Karşıyaka belediye başkanlığını da ziyaret eden Yücel, Karşıyaka'nın her zaman CHP'nin gururu olduğunu ifade ederek, İlçe başkanı Uğur Yıldırım ve ilçe örgütü ile birlikte, Karşıyaka belediye başkanı Cemil Tugay'ı seçimlerde sağlanan büyük başarı için tebrik etti.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
23°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?