Yetişkin: 'İstanbul AKP Hükümeti'nin lale devrinin bitişi olacak'

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine yönelik kararına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

POLİTİKA 10.05.2019, 09:26
Yetişkin: 'İstanbul AKP Hükümeti'nin lale devrinin bitişi olacak'

23  Nisan TBMM Açılışının 99. Yılını kutlar kutlamaz, arkadan gelen bu darbe kabul edilemez" diyen Yetişkin şunları söyledi: "6 Mayıs 2019 Türkiye Cumhuriyeti demokrasi sürecine sürülmüş kara bir leke olarak tarihe geçmiştir. Ancak, İstanbul 23 Haziran günü bu lekeyi temizleyecektir. 23 Haziran seçimi şu an bambaşka bir anlam yüklenmiştir. 23 Haziran sadece bir belediye başkanlığı seçimi değil, aynı zamanda AKP hükümetinin lale devrinin bitişini simgelemektedir."

"BAŞKANLIK SİSTEMİNİN SONUCUDUR"

İstanbul Büyükşehir Belediye seçim sonuçlarının iptal edilmesinin başkanlık sisteminin sonucu olduğunu belirten Yetişken, "23  Nisan TBMM Açılışının 99. Yılını kutlar kutlamaz, arkadan gelen bu darbe kabul edilemez. YSK eli ile devlet kontrolünde müdahale edilen seçim sonuçlarının iptali, geçilen Başkanlık Sisteminin bir sonucudur. Yetkinin tek elde toplanması memleketimizi bu ve benzeri kaoslara sürüklemeye devam edecektir. Parlamenter sistemin önemi bir kez daha ortaya konmuştur. Siyasilerin başarısı ancak ve ancak seçim sonuçları ile taçlandırılır. Sayın Ekrem İmamoğlu  aldığı oy oranı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tacını giymiştir. Tüm kesimlerin takdirini kazanarak aldığı oylarla başarısını ispatlamıştır. AKP, bu tacı Sayın Ekrem İmamoğlu’ndan geri almaya çalışmaktadır. Sayın Ekrem İmamoğlu’na verdiği bu onurlu mücadeleden dolayı, hem ömrünü CHP’de geçirmiş bir vatandaş olarak, hem de CHP’li bir belediye başkanı olarak çok teşekkür eder, tüm süreç boyunca da verdiği mücadelede yanında olacağımızı kamuoyuna bildirmek isterim."ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
25°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?