Yasa: 'İnfial ve protestolara kulak vermek gerekir'

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) İzmir adayları büyük oranda şekillenirken, Karaburun Belediye Başkan aday adayı ve Karaburun eski Belediye Başkanı Serdar Yasa, yerel seçim süreci ile ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulundu. 

POLİTİKA 02.02.2019, 16:42 02.02.2019, 18:49
Yasa: 'İnfial ve protestolara kulak vermek gerekir'

İZ GAZETE- Karaburun Belediye Başkan aday Serdar Yasa, yaptığı açıklamada Karaburun ilçesinde meyil yoklaması ve benzer metodlara dayanmadan yapılan uygulamaların sosyal demokrat belediyelere yakışmadığını aktardı. Yasa,  “Yörede yaşayan insanların istedikleri kimselerin dikkate alınmadığı, sivil toplum kuruluşlarına danışılmadığı, ilçenin esnafına danışılmadığı, ilçenin ileri gelenlerine danışılmadığı durumlarda böyle sonuçlarla karşılaşılmasından daha doğal ne olabilir.” ifadelerini kullandı.

"DEMEK Kİ SADECE PARTİLİLERİN OYU İLE SEÇİM KAZANILMIYOR"

Yasa açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Her aday adayının kendini öne çıkartmasından daha doğal bir şey olamaz. Bahsettiğiniz gibi 300 partili istifanın eşiğinde ama toplam üye sayısı da 476 olan ilçede istifa sonrası neredeyse partili kalmayacak demektir. İnfial ve protestolara kulak vermek gerekir. Yine üye sayısından görüleceği üzere CHP’nin 2014 seçimlerinde aldığı oyu 3274, en yakın parti 2335 yani 900 civarında artı bir oyla seçim kazanılmış. Bu da demektir ki sadece partililerin oyu ile seçim kazanılmıyor. Yerelin bütününde yaşayan diğer insanların seçimde, seçilecek kişi nezdinde payları büyük. Karaburun özelinde baktığımızda da ilçe yönetimi açık açık mevcut aday adaylarımızdan birini (önceki ilçe başkanı) desteklemektedir.” 
Yasa açıklamasını şu şekilde sonlandırdı;
“Sonuç olarak partinin ve toplumun bütününde kabul gören aday her kimse eğer atama da yapılacaksa o adayın açıklanması ilçe bütününde davul ve zurnalarla düğün karşılaması gibi kabul görecektir.”

 

Yorumlar (1)
Ahmet Çınar 2 yıl önce
Sayın Serdar Yasa... görev yaptığın 10 sene boyunca 1 çivi çaktın mı ki hala baskanliğa adaysın... Pardon evinin yolunu kilit tas yaptırdın...
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
15°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?