Yandaş gazete Yeni Asır'ın haberine tepki!

İZENERJİ işçilerinin aldığı yol ve yemek zammını, ‘Yeni Asır yazdı işçilerin maaşı arttı’ olarak duyuran gazeteye, Genel-İş 2 Nolu Şube’den ironik bir yanıt geldi

POLİTİKA 08.09.2019, 17:12
Yandaş gazete Yeni Asır'ın haberine tepki!

GÜLSEN CANDEMİR-Yeni Asır’ın haberine dair görüşlerini aktaran İZENERJİ şirketinde örgütlü olan DİSK’e bağlı Genel-İş 2 Nolu Şube Başkanı Arif Yıldız, işçilerin verdikleri mücadele ile ücretlerinde artış olduğunu yazan Yeni Asır gazetesinin, hiçbir katkısının olmadığını söyledi. Yeni Asır’ı ‘devlet tarafından kalemi kiralanmış bir gazete’ olarak değerlendiren Yıldız: “Yeni Asır konuyla ilgili benden görüş almak istedi. Ben de kendilerine söylediklerimi yazacaksanız konuşayım dedim ama onlar yine bildiğini yazmış. Yeni Asır işçileri o kadar düşünüyorsa niye aylardır işten atılan Aliağa Belediyesi işçilerini, EYT’lilerin feryadını, işçi ölümlerini, iş kazalarını yazmıyor?” diye konuştu.

‘İKTİDARIN GAZETESİ’

İZENERJİ işçilerinin 2018 yılında AKP iktidarı tarafından çıkarılan KHK sonrasında kendi sendikalarına üye olduğunu ve KHK nedeniyle birçok hakkından mahrum kaldığını ifade eden Yıldız, gazetenin bu yöndeki haberini samimiyetsiz bulduklarını ifade etti. Genel-İş 2 Nolu Şube Başkanı Arif Yıldız “800 işçi KHK ile üyemiz oldu ancak yasadan kaynaklı olarak toplu sözleşme yapamıyorduk. Biz işçilerin daha yaşanabilir ücretler alabilmesi için bir yıldır mücadele ediyoruz. Kazanımlarımız bu mücadelenin sonucunda olmuştur. İktidarın gazetesi Yeni Asır bunu kendine mal etmeye çalışıyor ama inandırıcı değil. Sorunun kaynağı AKP iktidarıdır eğer haber yapacaklarsa iktidara seslenerek yapsınlar.” diye konuştu.

İşte Genel-İş 2 Nolu Şubenin o paylaşımı:

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208