Turan Erdoğan CHP Menemen İlçe Başkanlığı için yola çıktı

Turan Erdoğan, Menemen İlçe Başkanlığı için adaylığını açıkladı

POLİTİKA 11.01.2020, 16:01 12.01.2020, 09:58
Turan Erdoğan CHP Menemen İlçe Başkanlığı için yola çıktı

İZ GAZETE - Cumhuriyet Halk Partisi’nde ilçe kongre sürecinde sona yaklaşılırken 19 Ocak’ta gerçekleşecek olan Menemen İlçe Kongresi için bir aday daha ortaya çıktı. Geçtiğimiz Perşembe günü adaylığını açıklayan Ömer Güney’in ardından Turan Erdoğan da kitlesel bir katılımın olduğu açıklama ile adaylığını ilan etti.

Kendisini İnsan Haklarına ve hukukun üstünlüğüne inanan özgürlükçü bir Atatürkçü olarak ifade eden Erdoğan, “18 yıllık AKP hükumetinin getirdiği yağma politikalarının karşısında durabilecek olan Cumhuriyet kazanımlarını koruyabilecek yegane güç, Cumhuriyet Halk Partisi’nin duruşu ve ideolojisidir” diye konuştu.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Türkiye’deki hakim siyasi anlayışın değiştiğini ifade eden Erdoğan, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortaya koyduğu örgütlenme modeli ve önerdiği politikalar ile birlikte tarihsel parti kültürümüzün bize bıraktığı mirasın sahiplenilmesi ve uygulanması ülkemiz ve geleceğimiz için bir zorunluluktur. Bu bilinçle Cumhuriyet Halk Partisi Menemen İlçe Başkanlığı’na aday oldum” ifadelerini kulandı.

 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
26°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?