Tuncay Özkan hatalı paylaşımı nedeniyle HDP'den özür diledi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, tepkilerin üzerine bugün yeni bir paylaşımda bulundu

POLİTİKA 03.12.2018, 22:20 03.12.2018, 22:26
Tuncay Özkan hatalı paylaşımı nedeniyle HDP'den özür diledi

Meclis'te İYİ Parti’nin verdiği araştırma önergesi ile gündeme gelen 'T.C. ibaresinin kamu kurumlarının tabelalarına yeniden yazılması' teklifinin reddedilmesinde CHP'lilerin evet, AKP'lilerin ret, HDP ve MHP'lilerin ise çekimser kalmasının ardından muhalefetin eleştirilerinin hedefi olan HDP'nin neredeyse tüm önergelere 'çekimser' kaldığını gösteren bir tablo yayınlandı.

HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen, muhalefet milletvekilleri tarafından paylaşılan 'Meclis'te Kabul Edilmeyen Konular' başlıklı tablonun 'hayal ürünü' olduğunu açıklamıştı. Gelen tepkiler üzerine soyal medya hesabından tabloyu paylaşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan paylaşımı sildi. Bugün yeniden bir paylaşımda bulunan Özkan, HDP'den özür diledi. 

CHP'li Özkan yaptığı paylaşımda, "TBMM ‘de HDP grubunun tepkisini çeken ve araştırma önergelerine çekimser oy kullandıklarını ileri süren çalışma gerçek değildir. Tarafımdan yapılmamıştır. Burada kısa bir süre yer alması bir hatadır. Düzeltir özür dilerim.." dedi. 

Yorumlar (1)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Yıldırım 3 yıl önce
Kendilerine verilen sorunları demokrasi içinde çözme şansını kullanamayıp hala teröristleri desteğini sonlandırmayan HPD ile tüm ilişkiler kesilmelidir unutmayın ki demokrasi adına bu partiye verilen destek CHP lilerin hain destekçisi olarak suçlanmasına ve büyük oy kaybına neden olmuştur
banner218
Günün Karikatürü Tümü
banner96
33°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?