Sürekli'den yeni anayasa vurgusu

AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, amaçlarının yeni anayasa ile Türkiye'de demokrasi ve hukuku sağlam temeller üzerine oturtmak olduğunu söyledi.

POLİTİKA 12.02.2016, 12:45 12.02.2016, 11:55
Sürekli'den yeni anayasa vurgusu

Kerem Ali Sürekli, Bayındır, Tire ve Ödemiş ilçelerine ziyarette bulundu partililerle ve vatandaşlarla sohbet etti, dertlerini dinledi. Yeni anayasa ile Türkiye'nin demokratik istikrarının sağlam temellere oturacağını savunan Sürekli, "Uzlaşma komisyonu çalışmalarına başladı. Sivil ve tamamıyla milletin mührünü taşıyan bir anayasayı yapmak en büyük arzumuz. Devlet ile millet arasında hiçbir ihtilaflı alanın kalmasını istemiyoruz, bütün ihtilaf alanlarını bertaraf etmeye kararlıyız. Vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım yapmaksızın hepsinin onurunu ve haysiyetini kendi onurumuz ve kendi haysiyetimiz olarak görüyoruz. Hedeflerimiz belli, hızlı adımlarla o hedeflere doğru yürüyoruz" dedi.

Meclis çalışmaları hakkında da bilgi veren Sürekli, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nun çalışmalarını sürdürdüğünü yakın bir zamanda bütçenin Meclise geleceğini belirterek şunları söyledi:

"Ekonomik güven ve istikrarın en önemli unsurlarından biri hiç şüphesiz mali disiplindir. Biz daimi bunun bilincinde olarak mali disipline büyük bir önem veriyoruz. 2014 ve 2015 yıllarında ikişer seçim yaşanmasına rağmen mali disiplinden asla taviz vermedik. Bu disiplin sayesinde Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere, dünya ülkeleri arasında kamu maliyesi açısından son derece başarılı bir performans sergiledik. 2016 bütçesi AK Parti Hükümetlerinin hazırladığı 14. bütçe olacak. Milletimize hizmet yolunda Allah daha nice bütçeler hazırlamasını bize nasip eder inşallah."

Sürekli ayrıca Ödemiş Devlet Hastanesi'nde yatan hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti ve sorunlarını dinledi. Sürekli ayrıca yapımı devam eden Ödemiş Devlet Hastanesi'ni ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Bu hastanenin kısa sürede açılacağını ve bölgede önemli bir açığı kapatacağını söyledi.

 

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
17°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?