Soyer: 'Kendi tercihi, benim için değişen bir şey yok'

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak adı ön plana çıkan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun, yeniden adaylık için yeşil ışık yakmasına, "Benim için değişen bir şey yok" sözleriyle yanıt verdi.

POLİTİKA 17.01.2019, 11:25
Soyer: 'Kendi tercihi, benim için değişen bir şey yok'

UMUT KARAKOYUN- CHP Parti Meclisi'nde adı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanacağı ileri sürülen Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun adaylık için son anda yeşil ışık yakmasını değerlendirdi.  Adaylık konusunda açıklama yapmanın Kocaoğlu'nun en doğal ve yasal hakkı olduğunu belirten Soyer, yapılan hamleyi eleştirmenin mümkün olmadığını belirtti. Soyer, "Kendi kişisel tercihi, hakkı. Aday olmak yasal hakkı" dedi. Aziz Kocaoğlu'nun son anda yaptığı bu çıkışın kendisi için de sürpriz olduğunu aktaran Başkan Soyer, "Kime olmadı ki, en yakınlarına bile sürpriz oldu" diye konuştu. Soyer, Aziz Kocaoğlu'nun açıklamaları için, "Bu yeni durumun, benim durumumu değiştirecek bir özelliği yok. Yeni bir şey değil benim için. Benim için değişen bir şey yok" değerlendirmesinde bulundu.

DHA


 

Yorumlar (2)
Ersen Gürpınar 1 yıl önce
Cumhuriyete ve kurucusu Atatürk'e saygımızdan kerhen verdiğimiz oyları başarı zanneden CHP yönetimi kendine gelmelidir İzmir torbada keklik değildir İzmir'e başarısı kanıtlanmış dürüst İzmiri bilen genç belediye başkanları istiyoruz
Ozan Işık 1 yıl önce
Büyükşehire Tunç Soyer Çiğliye Gürbüz Balı istiyoruz
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
27°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?