Soyer ikinci kez Menderes'te: 'Kayalar ile birlikte kazanacağız'

"Eğer sizin ekmeğinizi büyütmezsem, gelin, yakama yapışın" diyen Soyer, "Mustafa Kayalar kardeşimle birlikte bu topraklara çok güzel hizmetler getireceğiz. Bu havza, tarımda çok iddialı bir yer olacak" ifadesini kullandı

POLİTİKA 23.03.2019, 15:19
Soyer ikinci kez Menderes'te: 'Kayalar ile birlikte kazanacağız'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer, ikinci kez Menderes'e geldi, seçmenlerle buluştu. CHP'nin Menderes Belediye Başkan adayı Mustafa Kayalar ile birlikte vatandaşları selamlayan, projelerini anlatan Soyer, "Büyümenin yolu, tarımsal kalkınmadan geçer. Menderes, çok büyük bir havza. Bu değerli topraklarda üretilen ürünleri daha değerli kılacak yatırımlar yapacağız. Şu kadarını söyleyeyim, Menderes, İzmir'deki tarımsal kalkınmanın yüreği olacak" dedi.

KÖYÜNÜZÜ TERK ETMEYİN

CHP eski Milletvekili Mustafa Balbay'ın da katıldığı buluşmada halka seslenen Tunç Soyer, göreve geldiklerinde bir dakika bile vakit kaybetmeden, Aziz Kocaoğlu'nun bıraktığı yerden yerel kalkınma hamlesine devam edeceklerini açıkladı. Tarım politikalarının İzmir'den başlayacağını belirten Soyer, 10 yıldır Tohum Takas Şenliği yaptıklarını, bugün 500 dönümlük alana karalıkçık buğdayı ektiklerini anlattı. Çiftçiye traktör dahil her türlü araç gereç desteğinin, kurulacak makina parkından sağlanacağının müjdesini veren Soyer, gençlere "Sakın ola Tekeli'yi, köyünüzü terk etmeyin. Ekmeğinizi büyütmek için gece gündüz çalışacağım. Eğer ekmeğinizi büyütmezsem, gelin yakama yapışın" sözleriyle seslendi.

'KAYALAR İLE BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ' 

Menderes'e bağlı Tekeli'nin ünlü yörük şenliğini, sadece eğlence olarak değil, atalardan kalan mirası yaşatmak için yapacaklarının altını çizen Soyer, sözlerini şöyle sürdürdü: "Deryayı bilmeyen balık gibi yaşıyoruz. Menderes'te muhteşem bir tarım çeşitliliği var. Üreticinin ürününü katma değerli yapmak için coğrafi işaret alacağız, markalaştıracağız. Menderes'in, köylerinin pek çok sorunu var. Onları da büyük bir hızla çözeceğiz. Tüm bunları, Menderes adayımız Mustafa Kayalar kardeşimle birlikte yapacağız ve başaracağız. Kendimi de Mustafa Kayalar'ı da size emanet ediyorum. Biz, sizlere inanıyoruz, güveniyoruz. Sizler de bize inanın, güvenin. Menderes, İzmir'deki ekonomik kalkınmanın yüreği olacağını söyledim. Bu sözümü sakın unutmayın."ricasıyla. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
19°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?