Soyer'den Zeybekci'ye: 'Çok kiracı gibi duruyor!'

CHP'nin İzmir Adayı Soyer, 12 Eylül dönemi askeri savcısı babası Nurettin Soyer üzerinden gelen eleştirilere "Hırsızlığımı bulamadılar diye babamla uğraşıyorlar" yanıtını verirken, rakibi Cumhur İttifakı Büyükşehir Adayı Nihat Zeybekci için de "Zeybekci çok kiracı gibi duruyor. İzmir'le ilgisi yok gibi duruyor. Başta mülayimken, şimdi o da başladı kara propagandaya..." ifadelerini kullandı.

POLİTİKA 09.02.2019, 09:30 09.02.2019, 21:17 Tuğçe Kaş
Soyer'den Zeybekci'ye: 'Çok kiracı gibi duruyor!'

 Cumhuriyet Halk Partisi'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer Sözcü Gazetesi'nden Ali Ekber Ertürk'e verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

SOYER'DEN İZMİR MESAJI: UYUYAN GÜZELİ UYANDIRACAĞIZ... 

CHP'nin İzmir Adayı Soyer, 12 Eylül dönemi askeri savcısı babası Nurettin Soyer üzerinden gelen eleştirilere "Hırsızlığımı bulamadılar diye babamla uğraşıyorlar" yanıtını verirken, rakibi Cumhur İttifakı Büyükşehir Adayı Nihat Zeybekci için de "Zeybekci çok kiracı gibi duruyor. İzmir'le ilgisi yok gibi duruyor. Başta mülayimken, şimdi o da başladı kara propagandaya..." ifadelerini kullandı. İşte o röportajdan öne çıkan sorular ve yanıtlar:

- Seçmen, Tunç Soyer'e neden oy versin?

Ben, halka doğrudan el veren projelerin peşindeyim. Yıllarca hep İzmir'in ön sıradakileri için proje üretildi. Şimdi önceliğimiz, arka sıralar olacak. Az ya da eksik ulaştığımız halk kitlesi olacak. Parti ve insan ayrımı yapmadan çalışacağız. İnsanlar bana neden oy versin? Çünkü İzmir'de yeni bir ufuk, yeni bir çağ başlatacağız İzmir'de. Bu anlayışla insanlara ulaşacağız. İnsanların buna ihtiyacı olduğunu görüyoruz.

- Sizi, merhum babanız üzerinden eleştiriyorlar. Ne diyeceksiniz?

Siyasi kutuplaşmadan medet umuyorlar. Bunu da kutuplaşmanın bir aracı olarak kullanmak istiyorlar. Türkiye'nin en karanlık dönemine ait, 40 yıl önceki kavgaları, acıları siyaset malzemesi yapmaya utanmıyorlar. Çok çirkin bir politika izliyorlar. Bu çirkin politika 31 Mart'taki yerel seçimin konusu değil. Asıl konuşmaları gereken, adayların vizyonlarıdır, projeleridir, performanslarıdır. Hırsızlığımı, yolsuzluğumu, usulsüzlüğümü malzeme yapamıyorlar. Çünkü yok… Bula bula rahmetli babamın üzerinden çirkin propaganda yapmaya çalışıyorlar. Tabii annem de bu duruma çok üzülüyor.

– Ne kadar oy alacaksınız, beklentiniz?

Yüzde 60'ı zorlayacağımı düşünüyorum. Üzerine de çıkabiliriz. Çok büyük bir heyecanla, aşkla çalışıyorum. İzmir'de yürüttüğümüz bu çalışmaların, sonunda Türkiye'yi değiştireceğine de inanıyorum. İzmir bir lokomotif olacak ve sırtına Türkiye'yi takacak, ülkemizi bambaşka bir geleceği taşıyacaktır. Bunun için yola çıktım.

 – AKP'nin İzmir adayı Nihat Zeybekci için ne söyleyeceksiniz?

Zeybekci çok kiracı gibi duruyor. İzmir'le ilgisi yok gibi duruyor. Başta mülayimken, şimdi o da başladı kara propagandaya. Ben yemeğe davet ettim kendisini, “Geçmişini temizlesin de gelsin” gibi bir cümle ile karşılık verdi. Kara propagandaya başladı. İzmir'in geleceğini aydınlatacak çok bir şey göremedim onun projelerinde...

Yorumlar (0)
banner96
27°
açık
Günün Anketi Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü