Soyer'den canlı yayında kooperatif vurgusu: 'Tanzim satış yeri yapmayacağız'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, FOX TV’de yayınlanan Çalar Saat programında İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı. Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak tarım politikalarına ilişkin Üreticinin ürününü aracısız, doğrudan tüketici ile buluşturduğu tüketicinin sağlıklı ürünlere kavuşabildiği bir sistem kuracağız. Kimseyle rekabet etmeyeceğiz. Hem üretici hem tüketici kazanacak” ifadelerini kullandı.

POLİTİKA 05.06.2019, 13:54 05.06.2019, 14:38
Soyer'den canlı yayında kooperatif vurgusu: 'Tanzim satış yeri yapmayacağız'

İZ GAZETE - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın programına konuk oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin tarım politikaları hakkında önemli açıklamalarda bulunan Soyer, kooperatifleşmeye dikkat çekti. Kooperatif satışlarının İzmir ile sınırlı kalamayacağını belirten Soyer, İstanbul ve Ankara'da da satışlar gerçekleştireceklerini söyledi. Soyer, "Kimseyle rekaber etmeyeceğiz.Hem üretici hem tüketici kazanacak" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak yem fabrikası kuracaklarını aktaran Soyer, “Gübre vereceğiz. Hükümetimiz patates ithal etti. Bu ithalatı yapılırken gümrük vergisini sıfırladı. Bu durum yurtdışındaki patates üreticisine kazandırır. Bize değil. Bizim girdi maliyetini aşağı çekmemiz lazım. Üreticiye sahip çıkacağız. Kooperatifleşmeyi büyütüp yaygınlaştıracağız. Ne üretiyorlarsa satın alacağız. Tek koşul kooperatif üyesi olması” ifadelerini kullandı.

‘TANZİM SATIŞ YERİ YAPMAYACAĞIZ’

Satışların İzmir ile sınırlı kalmayacağının altını çizen Soyer, “Haftanın 1 günü kooperatif pazarı açacağız. Bunu sadece İzmir’de değil Ankara ve İstanbul’da da açacağız. Tanzim satış yeri yapmayacağız. Üreticinin ürününü aracısız, doğrudan tüketici ile buluşturduğu tüketicinin sağlıklı ürünlere kavuşabildiği bir sistem kuracağız. Kimseyle rekabet etmeyeceğiz. Hem üretici hem tüketici kazanacak” şeklinde konuştu.

‘AYNI DİLİ KONUŞAN SİYASETÇİYE İHTİYAÇ VAR’

31 Mart seçimleri için değerlendirmelerde bulunan Soyer sözlerini şöyle sürdürdü:

 “Demokrasi kazandı ve halkımız bize yönetme fırsatı verdi. Omzumuzdaki yük çok büyüdü. İzmir sadece İzmir’den ibaret değil. Bu ülkede daha iyi yönetilebileceğini göstereceğiz ve bunu yerelden yapacağız. Biz halkın içinden geliyoruz. 30 bin nüfuslu bir ilçeden belediye başkanı yaptım. Orada sürekli halkın içindeyim olan siyasetin dilini halkın dili ile kullanmak icap ediyor. Onlarla yaşayan bir dil kullanmak zorundasınız. Bunu daha üst bir ligde büyükşehirde söyleyince yadırgayanlar oluyor. Halktan uzak duran değil bisiklete binen, protokolde oturmayan aynı dili konuşan bir siyasetçiye çok ihtiyaç var” 

Yorumlar (0)
banner96
banner177
27°
açık
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İZ DERGİ
Günün Karikatürü Tümü