Seyit Torun ve Deniz Yücel'den seçim mesajları: Yeni bir sayfa açılıyor!

Menemen Belediye Meclisi’nde 4 tur olarak gerçekleşen seçimin sonucunda CHP’nin adayı Karakurt ile AKP’nin adayı Pehlivan’a eşit oy çıkması üzerine kura çekildi. Kazanan Karakurt oldu. Menemen seçimi sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve İzmir İl Başkanı Deniz Yücel önemli mesajlar verdi.

POLİTİKA 01.12.2020, 17:55 01.12.2020, 18:00
Seyit Torun ve Deniz Yücel'den seçim mesajları: Yeni bir sayfa açılıyor!

İZ GAZETE - Tutuklanan ve görevinden uzaklaştırılan Menemen Belediye Başkanı Aksoy’un yerine geçecek başkanvekili belli oldu. Menemen Belediye Meclisi’nde 4 tur olarak gerçekleşen seçimin sonucunda CHP’nin adayı Karakurt ile AKP’nin adayı Pehlivan’a eşit oy çıkması üzerine kura çekildi. Kazanan Karakurt oldu.

Menemen seçimi sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve İzmir İl Başkanı Deniz Yücel önemli mesajlar verdi.

‘YOLU AÇIK OLSUN’

Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Bugün Menemen’de yeni bir sayfa açılıyor. Deniz Başkanımız bugünden sonra bütün mesaisiyle meclis üyelerimizle ve Millet İttifakımızın üyeleriyle birlikte görevine devam edecek. İnanıyoruz ki Menemenlilere en iyi hizmeti verecek. Kendisine inanıyoruz ve güveniyoruz. Yolu açık olsun” dedi.

‘YENİ BİR SAYFA AÇILIYOR’

Menemen’de yeni bir dönemin başladığını ifade eden Yücel, “Menemen Belediye Başkanının görevden alınmasının sonrasında Menemen Belediye Meclisi bugün olağanüstü toplantısını yaptı. Menemen Belediye Başkanvekilinin seçimi gerçekleşti. Biz CHP olarak 15 meclis üyemizle ve Millet İttifakı’nın paydaşı İYİ Parti’nin desteğiyle bu seçime tek adayla girdik. Bütün meclis üyelerimiz bu görevi yapabilecek yeterlilikteydi. Ancak Deniz Hanım’ın adaylığı konusunda mutabakat oldu. İlk turda ve 2’nci turda üçte iki çoğunluk sağlanamadı. 3’üncü turda salt çoğunluk sağlanamaması ve 4. turda da oyların eşit çıkması nedeniyle kura çekilerek Deniz Hanım bugün Belediye Başkanvekili seçildi. Geçmişte ne yaşanırsa yaşansın bugünden itibaren Menemen’de yeni bir sayfa açılıyor. Deniz Hanım herkesi kucaklayarak Menemen halkının ihtiyaçlarını, beklentilerini ortak akılla karşılayacak. Menemen’e ve İzmir’e hayırlı olsun” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
15°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında kapalı olan 'restoran ve cafeler' tekrar açılmalı mı?
banner208