Serter’den Erdoğan’ın İş Bankası kararına sert tepki: 'Şeref meselesidir'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Bedri Serter, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İş Bankasındaki CHP hisselerinin Hazineye devredilmesine ilişkin verdiği talimata tepki gösterdi.

POLİTİKA 13.02.2020, 15:09
Serter’den Erdoğan’ın İş Bankası kararına sert tepki: 'Şeref meselesidir'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Bedri Serter, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İş Bankasındaki CHP hisselerinin Hazineye devredilmesine ilişkin verdiği “ Tekrar çalışın ve bir an önce getirin” talimatına sert tepki gösterdi.

Devletin kurumlarını özelleştirme yoluyla sattıklarını ifade eden CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, hazinede paranın kalmadığını ve Varlık Fonu’nun eksiye düştüğünü vurguladı. ÇAYKUR, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ve BOTAŞ gibi bütün yerli ve mili kurumların zarara uğratıldığını ifade eden Serter, “ İş Bankası’na göz koymak demek gelecek nesillerin garantörü olan bir kuruma göz koymak yani Türkiye Cumhuriyeti’nin alın terine göz koymak demektir. Milletvekili olduğum günden beri ben ve diğer tüm CHP’li milletvekillerimiz halkımıza seslendik. Bu iktidarın niyetinin Cumhuriyet’in her bir temeline ayrı ayrı dinamit koymak olduğunu söyledik, nitekim maalesef hiçbir öngörümüzde yanılmadık” dedi.

'CHP'NİN ŞEREFİNİ KORUYACAĞIZ'

Başkanlık sisteminin tek adam rejimi olduğunu vurgulayan Serter, Türkiye Cumhuriyeti’nin hazinesini damada veren anlayışın Türkiye’yi uçuruma sürüklediğini söyledi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletin her zaman yanında olacağını dile getiren Serter, “Bizler kurtuluş mücadelesiyle bu toprakları kazanan nesillerin evlatlarıyız, biz gece gündüz demeden alın teriyle bu ülkenin esas milli kurumlarını kurmuş, yoktan var etmiş bir milletin evlatlarıyız. Bu miras hepimiz için çok kıymetli ve vazgeçilmez. Bu miras, Erdoğan’ın, AKP’nin pervasızca harcayabileceği bir miras değil. Bu mirasın da en güvenilir kasası İş Bankasıdır, halkın en güvendiği dünya ülkeleri tarafından en saygın bulunan kurumlardandır ve Cumhuriyet Halk Partisi için şeref meselesidir. Bu ülkenin ve CHP’nin şerefini ne pahasına olursa olsun koruyacağız” diye konuştu.

Yorumlar (1)
Aysu 9 ay önce
Türk Lideri Mustafa Kemal Atatürkün Yaşadığı Günlerde Kaldı Çebhenin Şerefi İndi Çebhede Şeref Sözüne Rast Gelmek Zor Türk Lideri Ne İş Görürse Kötü Çebhe Kötü İş Gördükde İyi Türk Halkın Lideri Erdoğan İyi Bir İş Görmeyipmi Görsede Çebhe Şunları Göremir Allah Aşkına Dilinizden Bir Defede Olsun İyi Söz Çıksın Şu Mümkünmü Zor Erdoğan Getsin Çebhe Gelsin Sonra Ne Olaçağ Her Şeyler Güzel Olaçakmı Şunu İnanmak Zor Erebler Amerkanın Kuçağında Oturup Çebhede Amerkanın Esedin Kuçağında Oturaçağ Erdoğan Ertuğrular Fatihler Gibi Türk Halkın Korumak İster Türkler Eskiden Kimsenin Kuçağında Oturmayıp İndide Otumaz Bütün Halkların Gözü Çebhede Erdoğanı Yıkma Aperyosonuna Bakılar Umaram Bunlar Olmaz Çok Zor Hayat Kıbrız Türkleride Düşmen Çıkdı Güzel Deyilir Ağaçın Kurd İçinden Yeyer Erdoğan Şu Kader Kurdla Ne Yapaçağ
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
21°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?