Sertel, 'Ersin Düzen' iddialarını İz Tv'de yineledi: Milletin malı deniz, yemeyen domuz!

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Tugay Can ile Gün Doğdu programına bağlanarak merak edilen soruları yanıtladı. Fatih Altaylı TRT'de program yapan Ersin Düzen'in ayda 400 Bin TL kazandığını iddia etmiş, Düzen buna 'ispatla bir daha ekrana çıkmam' demişti. CHP'li Sertel ise yayınladığı belgelerle birlikte Düzen'in ayda 412 bin tl kazandığını iddia etti. TRT Spor ise açıklama yaparak Ersin Düzen'in 27.500 TL maaş aldığını bildirdi.

POLİTİKA 24.09.2020, 15:40 24.09.2020, 15:55

Tugay Can ile Gün Doğdu programına telefonla bağlanan Sertel iddialarını yineleyerek, ''Milletin malı deniz yemeyen domuz. Düzenlerini kurmuşlar hepsinin fıstık gibi hayatları var'' sözlerini kullandı.

Sertel; “400 bin lirayı doğruladı TRT. Yani bizi yalanlamıyor. ‘Eskiden böyleydi biz geldik aylığa bağladık’ diyor ama aylığa bağlarken sadece Ersin Düzen’e 27 bin 500 lira ödüyor. Diğer programda konuşan 3 tane sporcu var, 3 arkadaşa kaçar lira veriyor ayda? Yapımın prodöktürüne, Ersin Düzen’in şirketine para veriyor mu bunları açıklaması lazım. Milletin malı deniz yemeyen domuz. Düzenlerini kurmuşlar hepsi, fıstık gibi hayatları var hepsinin. Bunu kabul etmek mümkün değil. Bu büyük haksızlıktır ve bunu siyaset üstü görüyorum, AK Parti'de de MHP’de de vicdanı olan vekil varsa bu işin üstüne yürümesi lazım”. 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
17°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?