Sertel'den net tavır: Onların fezlekeleri bize vız gelir!

Tugay Can ile Gün Doğdu programına telefonla bağlanan Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Atila Sertel, kendisi hakkında hazırlanan üç ayrı fezlekenin meclise gelmesi ile ilgili olarak açıklama yaptı.

POLİTİKA 09.10.2020, 15:59 09.10.2020, 16:10

Tugay Can ile Gün Doğdu programına telefonla bağlanan Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Atila Sertel, kendisi hakkında hazırlanan üç ayrı fezlekenin meclise gelmesi ile ilgili olarak açıklama yaptı. Sertel, haberi Anadolu Ajansı'nın yaptığı haberle öğrendiğini söyleyerek, “Hakkımda 3 fezleke verilmiş. Şuan konuların ne ile ilgili olduğunu öğrenemedim. Gelen fezlekelerin hangi gerekçeyle gönderildiğine dair bir dilekçe yazdım. Hafta başında öğreneceğim. Halk için mücadele ediyoruz. Bugüne kadar konuşmalarımda küfür asla çıkmadı. Türkiye’de baskının zulmün arttığı ortamdayız. 5 yıl içerisinde fezleke sayım beşi buldu. Ancak korkutabileceklerini düşünseler de, hukuk, adalet yolundan korkmayız. Fezlekelerle susturmaya çalışacaklarına, Türkiye’deki sorunları çözmeye çalışsınlar. Yaptıkları baskı sonuç vermeyecektir. Onların fezlekeleri biz vız gelir.

Deniz Yücel’in sosyal medya hesabından attığı ‘Milletvekillerimizin fezlekeleri bizim onurumuzdur’ mesajı içinde teşekkür eden Sertel, “ Fezlekeler bizim madalyalarımızdır. Bilsinler ki ilk seçimde yoklar. Parlamenter sistem yeniden kurulacaktır. Toplumsal yaralara parmak basmaya devam edeceğim. İki ay boyunca İzmir halkıyla iç içeydim. ” dedi

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
16°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?