Sengel, TOKİ tartışmalarına son noktayı koydu...

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, TOKİ'nin Selçuk'ta yapacağı yatırımlara ilişkin spekülasyonlara hakkında açıklama yaptı.

POLİTİKA 13.07.2019, 14:27 13.07.2019, 14:46
Sengel, TOKİ tartışmalarına son noktayı koydu...

İZ GAZETE - Selçuk Belediye Başkanı CHP’li Filiz Ceritoğlu Sengel, kamuoyunda yaşanan ve TOKİ’nin kendisinin seçilmesi halinde gelmeyeceğine ilişkin söylemlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Sengel yaptığı açıklamada Selçuk halkı için yapılacak her şeyin arkasında olduklarını ifade ederek “Adayken mikrofonu her elime aldığımda TOKİ devlet yatırımıdır dedim. Hastane devlet yatırımıdır, dedim” şeklinde konuştu.

ANAYASA MADDESİNİ HATIRLATTI

Sengel yaptığı açıklamada ayrıca Anayasa’nın beşinci maddesini hatırlattı. Sengel, bu kapsamda TOKİ’nin kendisinin seçilmesi halinde Selçuk’a yatırım yapmayacağına ilişkin spekülasyonları da kesin bir dille reddetti.

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in hatırlattığı Anayasa’nın 5. Maddesi’nden aktardığı kısım ise şu şekilde:

“Cumhuriyeti ve demokrasiyi korumak, kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak; kişinin temel hak ve hürriyetlerini, sosyal hukuk devleti ve adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak surette sınırlayan siyasal, ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmaya, insanın maddî ve manevî varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamaya çalışmaktır”

‘TOKİ KURALAR HAYIRLI OLSUN’

Öte yandan adaylık süreci boyunca her fırsatta TOKİ’nin devlet yatırımı olduğunu söylediğini kaydeden Sengel, açıklamasını şu şekilde sonlandırdı:

“Hastanenin de yapılmasının Selçuk için elzem olduğunu hep söyledik.... Söylemeye de devam edeceğiz... Bu memleket bizim ve halkımızın ihtiyaçları hepimiz için önemli... Toki kuraları hayırlı olsun”

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
23°
az bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?