Selvitopu Adalet Yürüyüşü'nden umutlu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 25 gün önce başlattığı, 432 kilometrelik tarihi Adalet Yürüyüşü büyük bir coşkuya sahne olurken, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da 25 günlük yürüyüşü değerlendirdi.

POLİTİKA 10.07.2017, 10:26
Selvitopu Adalet Yürüyüşü'nden umutlu

Başından beri bu yürüyüşe destek olan, zaman zaman da katılım gerçekleştiren Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, milyonların buluştuğu Maltepe miting alanında halkın hak, hukuk, adalet mücadelesine sahip çıktığını, bu tarihi yürüyüşün sadece Türkiye'de değil, uluslararası kamuoyunda da yankı bulduğunu söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun zor hava şartlarına rağmen büyük bir başarıya imza attığını vurgulayan Başkan Selvitopu, "Bu, mücadele inanmışlığın, onurlu, kararlı duruşun zaferidir." dedi.

Adalet Yürüyüşü'nün tüm dünyaya anlamlı bir mesaj verdiğini dile getiren Selvitopu, "Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve onun bu mücadelesine omuz veren milyonlarca vatandaşımızın talebi hak, hukuk, adaletin ülkede egemen olması talebiydi. Umarım bu tarihi yürüyüş ülkeyi yönetenler tarafından dikkate alınır. Biz ülkemizde barışın, hukukun, adaletin, kardeşliğin sağlanmasını isteyen, birlik ve beraberlik içinde bir arada yaşamayı savunan insanlarız. Dilerim bizim bu anlayışımız, bu mücadelemiz ülkede vücut bulur. Adalet anlayışı kimsenin tekelinde değildir, olmamalıdır da. Adalete herkesin sahip çıkması gerekir. Tarihi Adalet Yürüyüşü'nde toplumun çok büyük bir kesiminin bu yürüyüşe sahip çıktığını, yürüyüşe saygı gösterdiğini gördük. Bu da ülkemiz adına son derece umut verici, sevindirici bir durumdur." diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
25°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?