Sandal: ‘Tüm inançlara saygılı bir Bayraklı için çalışacağız’

CHP Bayraklı Belediye Başkan aday adayı Serdar Sandal, yaklaşan yerel seçimler öncesinde Bayraklı halkının talep ve önerilerini dinlemeye devam ediyor.

POLİTİKA 12.12.2018, 12:06
Sandal: ‘Tüm inançlara saygılı bir Bayraklı için çalışacağız’

Sandal, bu çerçevede Bayraklı cami cemaati ve imamlarıyla bir araya gelerek onlarla görüş alışverişinde bulundu. Projelerini aktarırken sıcak diyaloglara sahne olan görüşmelerde vatandaşlar Sandal’ın inanç merkezlerine yaklaşımı, inançlara saygı odaklı yerel yönetim anlayışı karşısında memnuniyetlerini dile getirdiler. Serdar Sandal bu doğrultuda yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: "Şiddeti teşvik etmediği sürece her türlü düşünce ve inanca saygı duymak yerel yönetim anlayışının temel öğesi olduğunu söyleyen Sandal, “İnanan ve inancının gereklerini yerine getiren tüm vatandaşlarımıza hizmet bizim önceliğimizdir. İnsan odaklı yönetim anlayışımızın temelinde kutsal dinimizin hoşgörü ve ahlakı var. Bizim nazarımızda inanç; tüyü bitmemiş yetimin hakkıdır, ezandır, berekettir, haram lokma ağzına katmamaktır, farklı inanç gruplarını kucaklamaktır. Bizim için inanç; bayram sabahıdır, büyüklerimizle kucaklaşıp onların ellerini öpüp hatırlarını sormaktır, mübarek gün ve gecelerdir.” 

Toplumsal değişmelerin hızlandığına vurgu yapan Sandal, insanların inançlarının gereklerini yerine getirebilecekleri bir Bayraklı’nın inşa edilmesinin oldukça önemli olduğunu belirtti. Sandal, “Dindar vatandaşlarımızın her zaman yanında olarak onların çoğulcu ve demokratik bir Bayraklı yaşamına aktif olarak katılmalarını sağlayacağız. İnanç ve ibadetler temelinde ihtiyaçların tamamının çözümünde onlarla hep beraber olacağız. Bayraklı’ya dini inanışımızın gereği olarak çeşitli yapılar da kazandıracağız. Bu doğrultuda Bayraklı Protokol Camisi’ni inşa edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

‘DİLİ, DİNİ, RENGİ NE OLURSA OLSUN İYİLER İYİDİR’

Sandal sözlerini şöyle sürdürdü; “Camilerimizin fiziki ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde çözümleyeceğiz. İnançlarının gereği olarak camiye giden cemaatimizin namaz öncesi ve sonrası oturup dinlenebileceği, gazetesini okuyup çayını, kahvesini içebileceği fiziki mekânları oluşturacağız. Sadece ibadethanelerimizde değil Bayraklı’nın tüm sokaklarında geleneğiyle, özüyle yaşayan insanların olmasına çok önem veriyoruz. Hacı Bektaş-i Veli’nin de dediği gibi ‘Dili, dini, rengi ne olursa olsun iyiler iyidir.’ CHP’nin de yerel yönetim anlayışının temelinde iyi insanlara hizmet vardır. Tüm bu felsefemizle beraber Bayraklı’nın enerjisini, dinamiğini, gelişmesini olumlu anlamda etkileyen her türlü faaliyeti Bayraklı’da geliştirmek için canla başla çalışacağız.”

Çalışmalarına aralıksız devam ederek dernekler, STK’ler, esnaflar, mahalle muhtarları, İzmir Barosu yöneticileri ve sendika temsilcileriyle bir araya gelen Serdar Sandal, Bayraklı’nın yeni yerel yönetim anlayışında gerçekleştireceği projelerle temsilciler ve vatandaşlar tarafından tam not aldı. Vatandaşların duygu ve düşüncelerine tercüman olan aday adayı, Bayraklı’ya hizmetin tüm vatandaşlarla gerçekleşeceğini dile getirerek halkın beklentilerini tam anlamıyla karşılayan bir yönetici profilini ortaya koydu. Kaliteli yaşamın oluştuğu, kentlilik bilincinin geliştiği bir Bayraklı’yı inşa edeceğiz diyen Serdar Sandal, toplumun her kesimi tarafından kabul gören projeleriyle öne çıkıyor.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
Türkiye'de ücretsiz uygulanacağı söylenen Çin menşeli Sinovac aşısını yaptırır mısınız?