Rektörlük Kültürpark açıklaması yaptı... Tunç Soyer yalanladı

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü, Güzel Sanatlar Fakültesi'nin, Kültürpark’a geçici olarak taşınacağını açıkladı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise açıklamayı yalanladı.

POLİTİKA 14.07.2019, 15:24
Rektörlük Kültürpark açıklaması yaptı... Tunç Soyer yalanladı

İZ GAZETE- Depreme dayanıklı olmadığı iddiasıyla Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi ile Devlet Konservatuvarı binalarının taşınma sürecine ilişkin DEÜ Rektörlüğü tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklama, “Alternatif yer bulma konusunda arayışını sürdüren DEÜ Rektörlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin her iki binayı Kültürpark Fuar Alanındaki hollere geçici taşıma önerisini olumlu bulurken; üniversite yönetiminin çözüm planı, bölüm hocalarından da destek gördü” ifadeleri kullanıldı. Öte yandan süreci hızlı şekilde başlatacaklarını açıklayan DEÜ Rektörü Prof. Dr.Nükhet Hotar, “Bizlerin yanında olan değerli hocalarımıza ve İBB Başkanlığı’na teşekkür ediyoruz” dedi.

'BİR ONAY VERMİŞ DEĞİLİM'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den ise cevap gecikmedi ve sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir açıklama yaptı. DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi’nin geçici bir süre için Kültürpark’a taşınacağı haberlerinin doğru olmadığını vurgulayan Soyer, “DEÜ’nden kimseyle görüşmedim, bir onay da vermiş değilim. Kültürpark’ın geleceği #İzmirBuluşmaları süreciyle belirlenecek” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
33°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?