Pekdaş'tan ilk açıklama

CHP Konak'ta değişim kararı aldı. Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın yerine Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur aday gösterildi. Pekdaş kararın ardından ilk açıklamasını yaptı.

POLİTİKA 29.01.2019, 17:06
Pekdaş'tan ilk açıklama

İZ GAZETE - Cumhuriyet Halk Partisi'nde İzmir'de Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına Tunç Soyer'i gösterirken, toplamda 26 ilçede de adaylarını açıkladı.

Konak'ta mevcut Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın yerine Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur aday gösterilirken, Sema Pekdaş kararın ardından ilk açıklamasını yaptı.

Pekdaş'ın açıklaması şu şekilde; 

"Değerli hemşehrilerim, sevgili Konaklılar... Beş yıl boyunca güzel ilçemiz Konak’ımızın enerjisini yükseltmek için aşkla ve heyecanla çalıştık. Bu süre içerisinde kamucu ve halkçı yönetim anlayışımızla hem yatırımlar yaptık hem de borcu olmayan bir belediyeyi el birliğiyle inşa ettik. Bu yolda adaletin ve hukukun üstünlüğüne hep inandık. Her attığımız adımda adil ve hakkaniyetli bir duruş sergiledik. Çalışmalarımızdaki asıl hedefimiz yurttaş kimliğini yaratmak ve kalıcı kılmak oldu. Aynı zamanda siyasetin zarafet ve nezaketle yapılabileceğini de gösterdik. 150 yıllık belediyecilik tarihine sahip Konak’ın ilk kadın belediye başkanı olarak, kadın dayanışmasının şehrimiz ve ülkemizin kazanımı olduğuna inancımla, birlikte yürüdüğüm tüm hemşehrilerime, başta kadınlarımıza; geleceği birlikte inşa edeceğimiz güler yüzlü çocuklarımıza; enerjileriyle bizleri diri tutan gençlerimize; demokrasinin yereldeki çekirdeği olan ve paydaşlık yaptığımız muhtarlarımıza; ortak akıl çerçevesinde bir arada olduğumuz STK’lara, yerel yönetim sorumluluğunu benimle birlikte paylaşan çalışma arkadaşlarıma, Konak Belediyesi’nin değerli meclis üyelerine çok teşekkür ediyorum. Beş yıldır sürdürdüğümüz bu onurlu görevi devrederken, kentimizde yükselttiğimiz bu enerjinin, kazandırdığımız bu anlayışın ve sergilediğimiz çabanın bizden sonraki dönemde de süreceğine inanıyorum. Bu yolda bana gönüldaşlık yapan tüm hemşehrilerimle birlikte Büyük Atatürk’ten bizlere emanet olan Cumhuriyet ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni yaşatmak için yürümeye devam edeceğim."

Yorumlar (0)
banner96
banner178
13°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü