Özkan: ‘Cumhur İttifakı, İzmir'de CHP'ye yarar’

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir milletvekili Tuncay Özkan, Radyo Romantik Türk’te Abdullah Polat'ın sorularını yanıtladı. Yerel seçim gündemine dair açıklamalarda bulunan Özkan, “İzmir’de yüzde altmıştan fazla oy alacağız. İzmir’de kim daha fazla oy getirirse partimiz onu aday gösterecektir.” dedi.

POLİTİKA 01.12.2018, 13:42 01.12.2018, 14:02
Özkan: ‘Cumhur İttifakı, İzmir'de CHP'ye yarar’

İZ GAZETE  -  Özkan, siyaset üslubuna ilişkin bir soruyu “Kavga verilecekse gözümüzü budaktan esirgemeyiz. Benim kimseyi pohpohlamak gibi görevim olmadığı gibi kimseyi alaşağı etmek gibi bir görevim yok. Saygıdan sevgiden öte bir dilimiz olmamalı ben bu güzellikle bakıyorum. “ ifadeleriyle yanıtladı.

İZMİR'DE YÜZDE 60'I AŞACAĞIZ’

İzmir’de gerçekleşecek bir AKP - MHP ittifakının CHP’ye yarayacağını söyleyen Özkan, Cumhuriyet Halk Partisi’nin oylarını arttıracağını iddia etti. Özkan, “Bu ittifaka kentin, ulusalcıları, milliyetçileri gereken cevabı çok net verir. Biz MHP hem de AKP tabanından oy alıp, İzmir’de yüzde altmıştan fazla oy alacağız. İzmir’de kim daha fazla oy getirirse partimiz onu aday gösterecektir.” diye konuştu.

İzmir’in yerel yönetim konusunda başarılı olduğuna vurgu yapan Özkan, “İzmir’de yaşayan insanların ulaşım ve altyapı konusunda bir beklenti var. Ulaşımdaki sıkıntı valilikten kaynaklanıyor. Önümüzdeki dönem çözülecek problemlerdir. Trafiğin en yoğun olduğu saatlerde bir saat içerisinde bir ucundan diğer ucuna gidebiliyorsunuz. Bu kentte yaşayan insanlara mutluluk getirir. İzmir bunu başarmıştır.” dedi.

‘İZMİR, İTTİFAKA DAHİL DEĞİL’

Cumhuriyet Halk Partisi ile İyi Parti arasında devam eden ittifak görüşmeleri hakkında da konuşan Özkan, “Görüşmeler konusunda yetkili değilim. Ancak İzmir ittifak konusuna dahil değil.  Kemal bey ve Meral hanım çok tecrübeli siyasetçiler. Bu konuda bir uzlaşıya varacaklarını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

İttifakların tabanda yapılmasının doğru olduğunu belirten Özkan ayrıca “İzmir’in güzel geleceği için kentte yaşayan ve AKP’li ve MHP’li kardeşlerimiz şehri Zeybekci’nin mi yönetmesini isteyecek?” diye sordu.

Yorumlar (2)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
zuzu 3 yıl önce
Tuncay Özkan sen sakın yanılıp da İzmir 'den aday olma .Seni istemiyoruz CHP kimi gösterirsem seçilir diye düşünmesin İzmir garanti değil...
Ayşe 3 yıl önce
Bu gidişle İzmir'i de kaybedeceksiniz. Hizmet yok bol laf var, özellikle Karşıyaka'da. Şovmen değil iş yapan başkan istiyoruz. Seçim yaklaştı bakıyorum halk pek kıymetli oldu. Komiksiniz.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
33°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?