Özalan'ın 'Cumhuriyet Heykel Partisi' çıkışına cevap: 'Kalkınma partisi ismi size yeter, adaletle işiniz yok ne de olsa'

Buca Belediyesi'nin, yapımı süren parka usta gazeteci Bekir Coşkun'un heykelini yaptırma kararı, İzmir siyasetinde polemiğe sebep oldu. AKP'li Özalan bu karara tepki göstererek, 'Adınızı Cumhuriyet Heykel Partisi yapın da rahatlayın' derken CHP'li Ednan Arslan'dan cevap gecikmedi.

POLİTİKA 24.12.2020, 19:50 24.12.2020, 20:02
Özalan'ın 'Cumhuriyet Heykel Partisi' çıkışına cevap: 'Kalkınma partisi ismi size yeter, adaletle işiniz yok ne de olsa'

İZ GAZETE-  Buca Belediyesi, Menderes Mahallesi’nde yapımı süren parka, geçen ekim ayında hayatını kaybeden duayen gazeteci Bekir Coşkun’un adının verilmesi kararını aldı. Belediye, aynı zamanda parkın içine usta gazetecinin heykelini dikerek ismini yaşatacağını ifade etti.

AKP İzmir Milletvekili Alpay Özalan, bu 'haberi' sosyal medya hesabı üzerinden paylaşarak, "En son ayı heykeli ve maskeli heykel ile gündeme gelen CHP'li belediyeler, heykel yarışını sürdürüyor. CHP'li Buca Belediyesi, 2 metre yüksekliğinde Bekir Coşkun heykeli yaptırıyor. Adınızı 'Cumhuriyet Heykel Partisi' yapın da rahatlayın. 'HALK' ile alakanız yok ne de olsa..." ifadelerini kullandı.

'ZATEN ADALETLE İŞİNİZ YOK'

Özalan'ın bu çıkışına muhalefet tarafından cevap gecikmedi. CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, "Sayın Alpay Özalan inşallah sana da sağlığında İzmir’de Metin Oktay gibi heykelinin dikilmesi nasip olur. Parti ismi önerisine gelince sadece “Kalkınma Partisi” size yeter. Zaten “adaletle” işiniz yok" paylaşımıyla tepki gösterdi.

Yorumlar (1)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
kerhaneci bedri 8 ay önce
melih gökçek,in yaptıgı dinazorları nerenize sokacanız,ya 5 li çeteye hergün ödenen sorma ver paraları ne olacak
Günün Karikatürü Tümü
banner96
27°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?