Öykü Arin’e bir destek de CHP’li Kılıç’tan

Yurt içi ve yurt dışındaki kampanyalarla uzun süredir donör arayışında bulunulan Öykü Arin için bir destek de CHP Parti Meclisi Üyesi İzmir Milletvekili Avukat Sevda Erdan Kılıç’tan geldi.

POLİTİKA 31.12.2018, 14:34
Öykü Arin’e bir destek de CHP’li Kılıç’tan

İzmir’de, nadir görülen JMML tanısı konulduktan sonra tedavi süreci başlayan ve uzun süredir uygun donörün bulunması için yurt içinde ve dışında kampanyalar düzenlenen Öykü Arin’e bir destek de CHP Milletvekili Kılıç’tan geldi. Löseminin çocukluk çağı kanserleri içinde yüzde 35 ile en sık görülen kanser türü olduğunu ve her yıl ortalama 2 bine yakın çocuğun lösemiye yakalandığını belirten Kılıç,yılın son gününde Kızılay’a giderek donör oldu. Öykü’nün gözlerinin gülmeye devam etmesi için 2.5 aydan daha kısa bir süre kaldığına vurgu yapan Kılıç, sadece Öykü için değil nakil bekleyen bütün çocuklar ve aileleri için herkesi donör olmaya davet etti.

Lösemi konusunda en büyük tesellinin “tedavi edilebilen bir hastalık” olduğuna dikkat çeken Kılıç, bu doğrultuda hastalıkla mücadele konusunda en önemli hedeflerden birinin kök hücre bağışçısını arttırmak olduğunu ifade etti. 80 milyonluk ülkemizde donör sayısının yüzde 1’i bile bulmadığına değinen Kılıç, “Bir çocuğun, bir insanın hayata umutla tutunmasına aracılık etmekten daha büyük bir mutluluk olabilir mi?Geleceğe dair sonu mutlu bitecek öykülere bir nebze de olsa katkımız olsun diye Öykü Arin'in nezdinde bütün lösemililere sağlık ve mutluluk diliyorum. Öykü ve lösemiyle mücadele eden tüm çocuklarımız, tüm insanlarımız için herkesi donör olmaya davet ediyorum. İnanıyorum kidonör sayısının artması ve kök hücre nakillerinin yaygınlaşmasıyla Öykü ve tüm lösemililer bu mücadeleden galip çıkacak ve o gün bayramımız olacaktır” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
21°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?