Onur Akın, Kılıçdaroğlu'nun PM listesinde!

CHP'de kurultay heyecanı ikinci gününde devam ediyor. Cumartesi günü Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeniden Genel Başkan seçilmesinden sonra gözler Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu seçimlerine çevrildi. İzmir'de yaşayan ünlü sanatçı Onur Akın, Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklanan 15 kişilik Bilim Kültür Platformu Listesi'nde yer aldı. CHP Parti Meclisi, sekizi Kültür ve Bilim Platformu’ndan olmak üzere toplamda 60 kişiden oluşuyor. Kültür ve Bilim Kurulu’nun sekiz üyesi için ise delegeler ayrıca oy kullanıyor.

POLİTİKA 26.07.2020, 14:42 27.07.2020, 09:03
Onur Akın, Kılıçdaroğlu'nun PM listesinde!

Kemal Kılıçdaroğlu'nun merakla beklenen 80 kişilik PM listesi belli oldu. İzmir'de yaşayan ve CHP'ye yakınlığıyla bilinen ünlü sanatçı Onur Akın, CHP Lideri'nin PM için aday gösterdiği isimlerden biri oldu. Akın, 15 kişilik Bilim Kültür Platformu Listesi'nde yer aldı. CHP Parti Meclisi, sekizi Kültür ve Bilim Platformu’ndan olmak üzere toplamda 60 kişiden oluşuyor. Kültür ve Bilim Kurulu’nun sekiz üyesi için ise delegeler ayrıca oy kullanıyor.

ONUR AKIN KİMDİR? 

6 Mart 1967'de Bitlis'in Ahlat ilçesinde dünyaya geldi. Öğretmen bir baba ve ev hanımı bir annenin altıncı ve son çocuğudur. Babasının tayini nedeniyle 3 aylıkken İstanbul'un Beykoz ilçesinde yaşamaya başladı. İlkokul eğitimini Paşabahçe İlköğretim Okulu'nda, ortaokul eğitimini Paşabahçe Ortaöğretim Okulu'nda ve lise eğitimini Paşabahçe Ferit İnal Lisesi'nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu.

1987 yılında kurduğu Grup Baran'ın ilk albümü Yediveren 1989'da dinleyiciyle buluşmuştur. Vedat Türkali'nin 1944 yılında yazdığı "Bekle Bizi İstanbul" adlı şiiri besteleyip yorumlamıştır. 1991'de Grup Baran'ın ikinci ve son albümü olan Kuytuda Başak yayınlandı. 1991'den sonra solo albümlerine devam etti. Başlarda hırçın şarkılar söylerken, şarkıları aşk şarkılarına doğru yön değiştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi'ne seçim şarkıları yaparak katkıda bulunmuştur.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
24°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?