Öncel'den Bayraklı İyi Parti İlçe Başkanlığı'na ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı Belediye Başkan Aday Adayı Murat Haluk Öncel, İyi Parti Bayraklı İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Başkan Erdinç Çobanoğlu’nun konuğu oldu.

POLİTİKA 19.01.2019, 16:12
Öncel'den Bayraklı İyi Parti İlçe Başkanlığı'na ziyaret

Belediye başkan aday adayı Öncel, İyi Parti Bayraklı ilçe başkanlığını ziyaret etti. İlçe Başkanı Erdinç Çobanoğlu ile görüşen Öncel, İyi Parti ile birlikte daha güçlü olacağız dedi.

KOLTUKTAN GÜÇ ALAN DEĞİL, KOLTUĞA GÜÇ VEREN OLACAĞIM

Bayraklı Belediye Başkan A. Adayı Öncel, ‘’Bizim bir ayrımız gayrımız yok. Bu koltukların hepsi gelip geçicidir. O koltukta sürekli oturamazsın. Bir koltuğun kullanım süresi en fazla beş yıllıktır. Bizler koltuklarımıza iz bırakmalıyız. Eğer iz bırakamazsak işimizi yanlış yapmışız demektir. Eğer ben başkan olursam koltuktan güç almayacağım, koltuğa güç vereceğim. Türkiye ikiye ayrıldı ve bir yarış başladı. Artık bu süreçten sonra ne CHP’si var ne İYİ Partisi var. Her şey Bayraklı, İzmir ve Türkiye için. Tabanda güçlü olursak bu mücadelede kazanan biz oluruz. Amacımız kimseyi ötekileştirmeden her kesimden oy almak ve Bayraklı kolektifini yaratmak. Biz Bayraklı’yı birlik ve beraberlik içerisinde çoğulcu katılımcı anlayışla yönetmeyi düşünüyoruz. Bu çerçevede milletin tabanda her siyasi görüşteki ittifakını sağlamak bizim görevimiz olacaktır. Her kesimi kucaklayacağız.

Siyasetin en önemli malzemesi insandır. Bu insanların içinde her türden tip var. Etnik kimliği farklı olan insanlar var. Benim için insaniyet önemli. Kimliği, dili, dini, ırkı hiçbir şeyi önemli değil. Önemli olan insan olmaktır. Ben insanları üstündeki kıyafete göre değerlendirmem. Çünkü bir insan kıyafetiyle girer içeriye, bilgisiyle uğurlanır. İnsanın beyninin içindekini kimse bilemez. Önemli olan insanları ayrıştırmadan hepsini bir görmektir. Bu çerçevede siyasetin içerisinde yer almazsak, birileri siyasetin içerisinde yer alır. O yüzden bizim de bu memleket aşkıyla bu memleketin sorunlarını bilen bireyler olarak görevi teslim almamız gerek. Bu yüzden ben üstüme düşen görevi yapacağım.’’ dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
33°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?