Nezir'den adaylık açıklaması: 'En az 150 bin oy'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Buca Belediye Başkan Adayı Suat Nezir, adaylık açıklaması yapmak için partililer ve Buca halkı ile buluştu.

POLİTİKA 06.02.2019, 09:32 16.02.2019, 21:38
Nezir'den adaylık açıklaması: 'En az 150 bin oy'

Programa CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Buca Belediye Başkan aday adayları Levent Bendeş, Buca İlçe Başkanı Kasım Özkan, Mehmet Süne, Konak İlçe eski Başkanı Şakir Başak, Güzelbahçe Belediye Başkan Aday Adayı Uğur Yelekli, Karabağlar Belediye Başkan Aday Adayı Polat Manduz,Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, meclis üyeleri ve sivil toplum örgütleri de katıldı. İlçe binasından partililer ile Kasaplar meydanına yürüyerek giden Nezir'i Buca halkı tarafından coşkuyla karşılandı. Suat Nezir alana eşi İlkay Nezir ve çocukları ile birlikte geldi. Nezir’in alana girişinde kurban kesildi. İşyerlerinden ve evlerinden Suat Nezir'i karşılayan vatadandaşlar, bulundukları yerlerden karanfiller attılar.

Nezir adaylık konuşmasına başlarkenşunları söyledi: "Birleştirici güç diye yola çıktık. Bu sözümüzün arkasındayız ve Martın sonu bahar olacak. Daha önce de söylediğim gibi Buca’daki oy hedefimiz en az 150 bin bunu da sizlerle birlikte başaracağız." 

CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ şunları söyledi: "Bizlerde Cumhuriyet'in bütün değerlerine sahip çıkan bu yürek, ışık ve sevda devam ettiği sürece biz iktidarımızı kaybetmeden yolumuzda yürüyeceğiz. Bu adaylık açıklaması bayram yerine döndüren sizlere teşekkür ederim. Kardeşin kardeşe devrettiği bir nöbet değişimi için burada hep birlikteyiz. Birlik beraberlik içinde olmamız gereken hallerde bütün sosyal demokratlar tek yürek oluruz. Belediyecilik CHP'nin işi geçmişten günümüze, Aydın Ertenler, Yüksel Çakmurlar, Ahmet Sarışınlar, Aziz Kocaoğlu ve daha niceleri. İzmir’i İzmir yaptılar. Şimdi bu nöbet değişiminde hizmet sırası Suat Nezir’e geldi.Kendisi de iyi işlere imza atacaktır." dedi.

"BUCA ŞANSLI, YİNE GENÇ BİR ADAYI VAR"

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu şunları söyledi: "Yüreklerinde sevgi olan umut olan vatan aşkı olan güzel Bucalılar hepinize selam olsun. Bu bir nöbet değişimidir, giden de gelende bizim kardeşimizdir. Burada bir Belediye Başkan adayı görmüyorum alanı dolduran herkesi belediye başkanı olarak görüyorum. Ülkemiz ekonomik olarak kötü durumda onun içinde burada sizlere ve bizlere görevler düşüyor. Ülkemizi çocuklarımıza en iyi şekilde emanet edeceğiz. Buca şanslı, yine genç bir Belediye Başkanınız olacak. Suat Nezir’e hep birlikte destek veriniz ki kardeşim verdiği 150 bin oyu yakalasın ve geçsin." dedi. 

Buca Belediye Başkan Adayı Suat Nezir coşkulu kalabalığa seslenirken şunları söyledi: "Mustafa Kemal Atatürk ve ailah arkadaşlarına çok büyük teşekkür ediyorum. Bizlere böyle güzel bir vatan bıraktıkları için. Mustafa Kemal Atatürk ne demişti: ‘Benim iki büyük eserim var. Biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’. Atamızın bizlere emanet ettiği bu iki güzel eseri ilelebet koruyacağız ve daha da yükselteceğiz. Girdiğimiz bu mücadelede gece gündüz çalışan bütün parti üyelerine çok teşekkür ediyorum. On yıldır Buca’dan CHP bayrağını indirmeyen Belediye Başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Belediye Başkan aday adayı arkadaşlarımızla yarıştık, yarışırken de hiç birbirimizi kırmadık Aday adayı arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum." dedi.

"ESKİ YEŞİL BUCA'YI YENİDEN YARATMAK"

Nezir,  adaylık açıklamasında güzel bir Buca hayal ettiğinin altını çizerek, seçim sürecindeki görevin herkese düştüğünü söyledi." Dışarıdan müdahalelere asla izin vermeyeceğiz. Aldığımız görevi en iyi şekilde yerine getirmek için çalışacağıma sizlere söz veriyorum. Buca da kardeşliğimizin bozulmasına asla izin vermeyeceğim. Ben çok güzel bir Buca hayal ediyorum. Çocukluğumun Buca’sını hayal ediyorum. Bağlarında koştuğum, Rıza hocanın havuzunda yüzdüğüm ve yeşil alanlarında yuvarlandığım Buca’yı hayal ediyorum. Eski Yeşil Buca’yı yeniden yaratmak için yapacağımız projelere sizleri dahil edeceğiz. İktidarın kadınları evlerine kapatmak için mücadele ederken, biz ısrarla diyoruz ki,  kadınlarımızı sosyal ve ticari hayata entegre etmek için projeler üreteceğiz. Çünkü biz halk partisiyiz. Halkın partisiyiz, kadınla erkek eşittir." dedi.

"İZMİR'E BAHARI BİRLİKTE GETİRECEĞİZ"

Buca Belediye Başkan Adayı Suat Nezir, " Buca’yı ve Bucalıyı çok iyi bilen birisiyim. Doğduğum büyüdüğüm bu kente borcum var. Beni otobüslerde, dolmuşlarda, pazarda, markette kısacası her yerde göreceksiniz. Buca’da kırkyedi Mahalle var ben bu kırkyedi mahalleye eşit hizmet vereceğim Muhtarlarımızın mahallelerinde ki sorunları bize yansıtmasının ardından çözüm üreteceğiz. Siyaseti iddia işi dedik, bizde bir iddia ortaya koyduk. Biz Buca'dan 150 bin oy alacağız dedik. Şimdi ben sizlerden bir söz istiyorum. En az 150 bin oy alabilmemiz için sizlerin de bizim gibi kollarınızı sıvamanızı istiyorum. İzmir’e baharı birlikte getireceğiz. Buca halkından onur duyuyorum. İyi ki Buca'da doğmuşum ve burada oturuyorum. Bu onur bizlere yeter. Buca sporun formasını giyen birisi olarak Buca Sporumuzu hakettiği yere getirmek için elimizden geleni yapacağız bunun sözünü sizlere veriyorum" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
16°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?