Müslüm Doğan eleştirilere yanıt verdi

Parti kurma çalışmalarını sürdüren Ahmet Davutoğlu ile görüşen HDP İzmir Eski Milletvekili Müslüm Doğan, kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi. Doğan, ülkenin içinde bulunduğu durumdan çıkışın, en geniş demokrasi cephesinin inşasıyla mümkün olduğunu söyledi.

POLİTİKA 12.12.2019, 12:06 12.12.2019, 13:14
Müslüm Doğan eleştirilere yanıt verdi

GÜLSEN CANDEMİR/İZ GAZETE-HDP İzmir Eski Milletvekili Müslüm Doğan, kendisine gelen eleştirilere sosyal medya hesabından cevap verdi. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurmaya hazırlandığı partiyle adı geçen Müslüm Doğan, Davutoğlu ile görüşmesini İz Gazete’den Tugay Can’a değerlendirmişti.

YENİ BİR HATTA İHTİYAÇ VAR

Doğan, sonrasında gelen eleştirilere şöyle yanıt verdi:“Son on gündür siyasal tavrım ve siyasi çalışmalarımla ilgili yorumlar görüşler yazıldı çizildi. Hepsini saygı ile karşıladım. Ülkenin mevcut durumu çok geniş bir demokrasi ittifakını zorunlu kılmaktadır diye düşünüyorum. Bu anlamda tek kişilik devlet yönetim oligarşisine karşı yeni bir politik hattın da ihtiyaç olduğu ayrı bir gerçektir. Bu anlamda yapılacak siyasetin diyalog ve müzakereyi esas alması gerekmektedir. Sn Davutoğlu'nun tarafıma yapmış olduğu teklifte bu bazda değerlendirilmelidir. Başta Kürt meselesi olmak üzere, Alevi inancı ve öğretisinin sorunlarının nasıl çözüleceği geçmişin doğru muhasebesi v.s. konularında görüşmelerimiz  de oldu. Tüm bunlar ülkemiz siyasetinin dar alandan sıkışmış alandan alınarak geniş bir düzleme taşıma çabası olarak değerlendirilmelidir. Sn Davutoğlu'yla yaptığımız görüşmelerin ta başında düşüncelerimi açıklamıştım. Sorunlarımızı ve çözüm önerilerimizi sunarım ancak parti sürecine katılmayacağımı bildirmiştim. Yapılan çalışmaları önemsiyor ve saygı duyuyorum."

ÇÖZÜM, EN GENİŞ DEMOKRASİ CEPHESİNİN İNŞASIDIR

"Buna rağmen basında çıkan haberlerin hiç birisi doğru değildi.4 Aralıkta da geniş bir mülakatla işi sonlandırıp görüşlerimiz paylaşmıştım. Mesele ülke de gerçek bir ileri demokrasiyi inşa etmektir.Sorunlar gittikçe ağırlaşmakta özgürlükler ve demokrasi askıya alınmıştır.Türkiye Parlamento’sunun üçüncü partisi HDP'nin 6 bin kadrosu cezaevindedir. Gazeteciler, insan hakları savunucuları cezaevindedirler. Çözüm demokrasiyi inşa etmekten geçiyor.Çözüm en geniş demokrasi cephesinin inşasından geçmektedir. Çözüm ileri demokrasiyi inşa etmektir. Saygılarımla.”

Yorumlar (3)
İSMAİL 7 ay önce
TABAATİNİ ANNAYAMADIM. YANİ ŞİMDİ SEN SAĞ BİR PARTİYE (ALEVİ DÜŞMANI, SOL DÜŞMANI) DESTEK VERMEKLE, İLERİ DEMOKRASİYİ İNŞAA ETMİŞ Mİ OLUYORSUN.
kazım 7 ay önce
keklik nedir bilirmisin. anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az sömürü düzenine eşlik etme sayın doğan işidcılara heyecenlı gençlik derken sen siyasetteydin
Ali Haydar Ceylan 7 ay önce
Ankara 'daki mitinge PSAKD üyelerinin gelmemesini istemiş ve o mitingde gelenlerce lanetlenmiştiniz . Haklılarmış:
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
33°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?