Musa Çam’dan Bergamalı 3 kadın işçiye destek

Bergama'da , AKP’li belediye başkanı Hakan Koştu’nun işten çıkardığı 3 kadın işçiyi, İzmir’in önceki dönem milletvekili Musa Çam ziyaret ederek destek verdi.

POLİTİKA 19.02.2020, 13:27
Musa Çam’dan Bergamalı 3 kadın işçiye destek

OBEN ULU - 10 gündür üzerinde “işimi istiyorum” yazılı yeleklerle haklarını aramak için eylem yapan 3 kadın işçi Gonca Çetin, Alev Çakır ve Nazlı Deniz Tan’a, İzmir’in önceki dönem milletvekili Musa Çam ziyaret ederek destek verdi. Ziyarette Musa Çam’a İlçe Başkanı Mehmet Ecevit Canbaz, CHP’li üyeler, DİSK Genel-İş Genel Sekreteri Şükret Sevgener ile DİSK Genel-İş İzmir 4 No’lu Şube Başkanı Aydın Tekin de eşlik etti.

SİYASİ AHLAKSIZLIK

Bergama Demokrasi Platformu, Dikili Emek ve Demokrasi Platformu ve Bergama Çevre Platformu üyelerinin de bulunduğu ziyarette bir açıklama yapan Çam; “31 Mart yerel seçimlerinin ardından ülkenin birçok yerinde belediyeler el değiştirdi. İstanbul, Ankara, Mersin, Antalya, Adana gibi büyük illerde Cumhuriyet Halk Partisi kazandı. Ancak Bergama’yı AKP’ye kaptırdık. Burada yaşadığımız olay son derece trajik. Bugün burada emeğin, alın terinin temsilcisi olarak çalışan 3 kadın kardeşimizin yanındayız. AKP’li belediye başkanı Hakan Koştu belediye çalışanı arkadaşlarımızın ekmeğiyle oynamaktadır. Burada siyasi iktidarı hangi parti kazanırsa geldiğinde siyasi düşüncesi kendisinden farklı olanları işinden mi edecek? Bu siyasi bir ahlaksızlıktır” dedi.

YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ

Çam ayrıca; “Bu doğru bir tutum değildir. İnsanların aşıyla, işiyle, ekmeğiyle oynanmaz. 3 kadın arkadaşımızın burada başlatmış oldukları hak arama mücadelesini destekliyoruz. Onlarla beraberiz ve birlikteyiz. Bu mücadeleyi hep beraber sürdüreceğiz. Bergamalı hemşerilerimizin, Bergamalı 3 kadın arkadaşımıza sahip çıkacaklarını, destek vereceklerini ve bu mücadelede arkadaşlarımızı yalnız bırakmayacaklarını biliyorum” dedi.

Yorumlar (2)
Anonim 9 ay önce
Bende Destek Ederdim Ama İstanbul Belediyesinden Çıkanlara Destek Ederdim Ne Yazığki Azeriyem Uzak Olduğum Üçün Yapamaram İstanbul Belediyesin Kapısında Olanlarda İnsandı Yoksa Onları İnsan Saymırsınız
Anonim 9 ay önce
İzmir Belediyesi 3 İşçiye İş Versin Bitsin Reklama Gerek Yok Milyonlarla İşçi Çikarıp Çebhe Belediyeleri Küçelere Neden Çıkmırsınız Ah Tebiki Çıkamarsınız Çünkü Korkursunuz Geleçekde Çumurbaşkanı Çebhe Seçiler Şunu Kimse Bilemez Batan Güneş Her Zaman Doğur
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
22°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?