Muhittin Selvitopu: 'Kavacık bizim gözbebeğimiz'

Seçim çalışmalarına yoğun bir tempoda devam eden Karabağlar Belediye Başkanı, aynı zamanda CHP Karabağlar Belediye Başkan Adayı Muhittin Selvitopu, Karabağlar’a bağlı Kavacık Köyü’nü ziyaret ederek köylülerle bir araya geldi. Tüm köyü dolaşan, onlarla birlikte yemek yiyip çay içen Başkan Selvitopu, Kavacık’ın kendileri için göz bebeği olduğunu ve yeni dönemde de yapacakları çalışmalarla köyün dokusunu koruyup, dünyaca ünlü Kavacık üzümünü de dünyaya tanıtacaklarını söyledi.

POLİTİKA 23.03.2019, 16:09 23.03.2019, 16:24
Muhittin Selvitopu: 'Kavacık bizim gözbebeğimiz'

Karabağlar Belediyesi tarafından köyde yapılan çalışmalar ve her yıl düzenlenen festivalle üzümü tüm Türkiye tarafından tanınan Kavacık Köyü, her geçen gün daha da ilgi görüyor. Başkan Muhittin Selvitopu göreve geldikten sonra yapılan planlı çalışmalar sonucu üzümün marka tescili ile köyün coğrafi işareti onay aşamasında olan Kavacık Köyü, Ege’nin görülmesi gereken 20 köyünden biri oldu. Ayrıca her yıl Karabağlar Belediyesi tarafından düzenlenen Kavacık Üzüm Festivali sayesinde binlerce insan köye gelerek hem üzümünü tanıdı, hem de İzmir’e bu kadar yakın bir köy olduğunu öğrenmiş oldu.

KAVACIK ÜZÜMÜNÜ DÜNYA TANIYACAK

Karabağlar Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Selvitopu önceki gün köye gelerek köylülerle bir araya geldi. CHP İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız ile birlikte kadınların kurduğu Kavacık Köy Kooperatifi’nde üzüm lokumunu tadan Selvitopu,  daha sonra köyü dolaşarak tüm köylülerle konuştu, onlarla yemek yedi, çay içti. Kavacık’ın kendileri için her zaman gözbebeği olduğunu belirten Başkan Selvitopu,  yeni dönemde de yapacakları çalışmalarla köyün dokusunu koruyup, dünyaca ünlü Kavacık üzümünü de dünyaya tanıtacaklarını söyledi.

Kavacık sakinleri de köye yaptıkları çalışmalardan memnunluk duyduklarını belirterek Başkan Selvitopu’na teşekkür edip başarı dilediler.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
30°
az bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?