‘Milli güvenlik sorunu haline gelen AKP iktidarıdır’

Sındır, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için “ulusal güvenlik sorunu haline gelmiştir” sözlerini sarf eden AKP Genel Sekreteri Gül’e yanıt verdi.

POLİTİKA 29.11.2016, 11:41 29.11.2016, 11:41
‘Milli güvenlik sorunu haline gelen AKP iktidarıdır’

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır; “ülkeyi getirdikleri durum ortadayken yavuz hırsız misali, ülkemizin kurucusu ve koruyucu CHP’nin genel başkanına akıllara zarar açıklamalarda bulunan AKP Genel Sekreteri Abdülhamit Gül’ü esefle kınıyorum” dedi.

TERÖR ÖRGÜTÜ İLE PAZARLIK YAPANLAR KİM?

Daha düne kadar bir başka partiden AKP’yi eleştiren dün dündür anlayışı ile bir gecede çark eden birisinin AKP yöneticisi sıfatı ile Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu hakkında mesnetsiz açıklamaları siyasi tarihimize kara bir mizah olarak geçecektir diyen Sındır; “Her gün gelen şehitlerin ve vatandaşımızı inim inim inleten ekonomik zorlukların sorumlusu kim? Ülkeyi saray ve sultanlık hevesleri ile götürdükleri mecra ortada. Dün Oslo’da terör örgütü ile pazarlık yapanlar kim? Habur’da çadır mahkemeleri ile teröristleri ağırlayanlar kim? Ülkemizi savaşın eşiğine getiren politikaların sahibi kim? Şimdi birisi çıkmış hem de AKP yöneticisi kimliği ile  Kılıçdaroğlu ulusal güvenlik sorunu haline gelmiştir diye açıklama yapıyor. Durum ortadayken Sayın Gül, Türkiye'de milli güvenlik sorunu kim” diye sordu.

15 TEMMUZ OLMAZDI!

Açıklamasında Milli Güvenlik Kurulu’nun, 2004 yılı Ağustos ayında yaptığı toplantıda “Fethullah Gülen grubunun faaliyetlerine karşı alınması gereken tedbirler”in yerine getirilmemesinden AKP iktidarının sorumlu olduğunu belirten CHP’li Sındır; “o gün işbaşında olanlar, MGK kararlarını yerine getirmeyerek devletin bekasını, milletin huzur ve güvenini tehlikeye atmışlardır. Tehlikenin haberini veren, FETÖ’nün tehditlerini gören, 15 Temmuz belasını önceden gördüğü halde MGK kararlarının gereğini yerine getiremeyenler 14 yıldır iktidarda olanlardır. Şimdi çıkıp da ulusal güvenlik sorunu için birilerini arıyorsanız, başka yerde değil içinizde arayacaksınız Sayın Gül. O gün gerekli tedbirleri alsaydınız, yıllarca aynı menzile gidiyoruz diyerek kol kola yürümeseydiniz, uyarılarımıza kulak verseydiniz 15 Temmuz olmazdı, Bu ülkede esas milli güvenlik sorunu haline gelen AKP iktidarının bizati kendisidir" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
24°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?