Milletvekili Sındır: “AKP karanlığa doğru hiç olmadığı kadar büyük bir adım attı!”

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, AKP ve MHP’nin oylarıyla geçen sosyal medya düzenlemesini sert sözlerle eleştirdi.

POLİTİKA 29.07.2020, 15:58
Milletvekili Sındır: “AKP karanlığa doğru hiç olmadığı kadar büyük bir adım attı!”

Sındır, “Baskıcı, yasakçı, tek merkezci, parti devletinin, AKP iktidarının ‘Sosyal Medya’ya yasaklar ve sansür getiren kanun teklifiyle karanlığa doğru hiç olmadığı kadar büyük bir adım attı” dedi.

“NE TARİH NE DE VATANDAŞLARIMIZ AFFEDECEK”

Düzenlemeyle özgürlüklerin ortadan kaldırıldığını ifade eden Sındır, “AKP Grup Başkan Vekili Cahit Özkan yaptığı basın açıklamasında amaçlarını özetledi; ‘...bugün bütün konvansiyonel medya, belirli bir disiplin ve düzen içinde faaliyetini gösterirken tamamen başına buyruk faaliyet gösteren sosyal medyayı da bu çerçevede planlamış olacağız.’ Konvansiyonel medyayı halleden AKP’nin, sarayın asıl amacı Sosyal Medya mecralarında işlerine gelmeyen içeriğe müdahale edip ‘disiplin’ getirmekmiş meğer. Kısaca yüzbinlerce ‘dislike’tan rahatsız olan Saray’a “dikensiz gül bahçesi” isterlermiş. Sosyal medya düzenlemesi adı altında getirilen sansür düzenlemesini ne tarih ne de vatandaşlarımız affedecek” dedi.

“YAPTIKLARININ HESAPLARI MUTLAKA SORULACAK!”

Her alanda özgürlüklere pranga vuran AKP iktidarının, vatandaşın ifade özgürlüğünü de elinden almaya çalıştığını söyleyen Sındır, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Baskıcı, yasakçı, tek merkezci, parti devletinin, AKP iktidarının ‘Sosyal Medya’ya yasaklar ve sansür getiren kanun teklifiyle karanlığa doğru hiç olmadığı kadar büyük bir adım attı. İfade özgürlüğü mü dediniz? Haber alma özgürlüğü mü dediniz? Özgür Basın mı dediniz? Yakında bunları talep etmenin de suçtan sayılmasına şaşırmayın! Ama bu düzene asla boyun eğmeyeceğiz. Bu düzen değişecek. Bu Saray’ın parti devletinin yasakçı ve baskıcı iktidarı gidecek. Yaptıklarının hesapları mutlaka sorulacak! Ülkemiz mutlaka özgürleşecek. Yakındır.”

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
30°
az bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?