Menemen'de AKP'li başkan ve yönetimi CHP'ye geçti

AKP Menemen Gençlik Kolları Başkanı Haldun Çakmak ve yönetiminden toplamda 9 kişi CHP Menemen İlçe örgütüne geçiş yaptı. Çakmak, “AKP’deki antidemokratik uygulamalar ve kutuplaştırıcı dilden dolayı istifa ettim. Menemen’e yeni bir soluk getiren, toplumsal barışa ön ayak olan Serdar Aksoy’un tutumlarından dolayı da CHP’ye katıldık” dedi.

POLİTİKA 17.07.2019, 18:49 18.07.2019, 11:59
Menemen'de AKP'li başkan ve yönetimi CHP'ye geçti

YAĞIZ BARUT/ İZ GAZETE- AKP Menemen Gençlik Kolları Başkanı Haldun Çakmak ve yönetim kurulundan toplamda 9 kişi istifa ederek, CHP’ye katıldı. Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, CHP Menemen İlçe Başkanı Serdar Değirmenci ve parti örgütünün katıldığı toplantı ilçe başkanlığında gerçekleşti.

‘CHP TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNDE HER ZAMAN OLACAKTIR’

CHP Menemen İlçe Başkanı Değirmenci, kökleri en derine inen dünyaya örnek siyasal partinin CHP olduğunu vurgulayarak, “Bir çok parti şaşalı yıllar yaşamıştır ama sonradan yıkılıp gitmiştir. Ancak CHP hala dimdik ayaktadır. Otel odalarında kurulmuş bir parti değildir, İstiklal Savışı’ndan çıkmıştır. Devleti ve demokrasiyi kuran partidir. Cumhuriyeti ilan eden partidir. Çok partili hayata geçişi sağlayan partidir. Türkiye’nin geçmişinde CHP vardır, geleceğinde de her zaman olacaktır. Son yerel seçimler göstermiştir ki, Türkiye’nin büyükşehirlerini kazanmıştır. Hayal gibi gözüken şehirler, AKP’den tek tek alındı. Bundan sonraki hedef başkanlık sistemine hayır demek olacaktır. Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş için çalışacağız. Bunun önemi kavranmıştır. Bunu gören AKP’li arkadaşlarımız Menemen’de bizimle olmak için başvurmuşlardır. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bundan sonra bize güç katacaklarına inanıyorum. Hepsine CHP üyesi olarak başarılar diliyorum.” Açıklamasında bulundu.

‘CHP VİCDAN HAREKETİNİN BAŞIDIR’

Menemen’in CHP’li belediye başkanı Serdar Aksoy ise 31 Mart yerel seçimlerinden sonra Türkiye’de siyasal iklimin değiştiğini belirterek, “Artık nereden gelmiş olursa olsun, kimliği ne olursa olsun CHP’nin herkese kapısı açıktır. AKP’nin eski gençlik kolları başkanı ve yöneticileriyle görüştük ve cesur bir karar aldılar. Bu ortak paydayı güçlendirerek devam etmek zorundayız. CHP yerel seçim sonrasında bir vicdan hareketinin başı olduğunu göstermiştir. Türkiye’de vicdanlı herkesin, hangi kesimden ve siyasal gelenekten gelirse gelsin vicdanlı insanların bir araya geldiği partidir. Önümüzdeki iklim çok farklı bir siyasal iklimdir. Bu ocak herkese açık ve herkes kendi kimliği ve iddiaları ile buradadır. CHP artık vicdan hareketi olduğunu gösteriyor, herkes yüzünü CHP’ye dönmeye devam edecektir. Yolumuz Atatürk’ün yolu ve tam bağımsız Türkiye’nin yolu olsun.” diye konuştu.

‘PARTİMDEKİ ANTİDEMOKRATİK UYGULAMALARDAN DOLAYI İSTİFA ETTİM’

AKP’den istifa ederek CHP’ye geçen Haldun Koçak ise, “Partimdeki antidemokratik uygulamalardan, toplumun ciddi bir kesiminin ötekileştirildiği, fikir ve görüşlerinin dikkate alınmadığı, toplumu kutuplaştırıcı söylemlerden dolayı istifa ettim. Menemen’e yeni soluk getiren, toplumu ortak paydada buluşturmuş olan ve ülkemizin toplumsak barışına ön ayak olan Menemen Belediye Başkanı Sayın Serdar Aksoy’un sağlıklı tutumlarından kaynaklı almış olduğumuz karar gereği CHP’ye katıldığımızı beyan ederiz” ifadelerini kullandı.

‘HERKESE KAPIMIZ AÇIK’

CHP’ye geçen gençlere rozetlerini takan ilçe Başkanı Çakmak, “CHP’nin programını ve tüzüğünü kabul eden herkese kapımız açıktır. Önlerinde daha uzun yıllar var. Kritik süreçte bu doğru tercihi yaptıkları için bir kere daha teşekkür ediyorum. Kendilerini kutluyor başarılar diliyorum.” Dedi.

Yorumlar (0)
banner96
banner178
12°
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?