Meclis üyelerine Sorgun talimat

AKP'nin İzmirli yerel yöneticileri, Genel Merkez'de partilerinin milletvekili ve genel başkan yardımcılarını ziyaret etti. AKP'nin seçim işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, meclis üyelerinden toplantılara mazeretsiz katılmalarını isteyerek, "Gündem maddelerinin az olması, değersiz olması devamsızlık yapmak için asla bir mazeret değildir" dedi.

POLİTİKA 16.06.2016, 14:53 16.06.2016, 14:53
Meclis üyelerine Sorgun talimat

AKP Yerel Yönetimler Başkanlığı, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AKP Grubu üyeleri ile birlikte Ankara'da milletvekillerini, bakanları ziyaret etti. AKP İzmir İl Yerel Yönetimler Başkanı Hüsnü Boztepe'nin öncülüğündeki heyette İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AKP Grup Başkan Vekili Bilal Doğan, Grup Sözcüsü Ali Kökoğuz, Grup Sekreteri Mesut Demirkaya, Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ferudun Kılıç ve Büyükşehir Belediyesi AKP'li meclis üyeleri Namık Kemal Aydoğdu, Paşa Çelebi, Adnan Yüksel, Mustafa Köse, Kemal Büyükkesim, Osman Başterzi, Mehmet Nuri Bulut, Arif Kuran ve Mehmet Türkmen yer aldı.

Ziyaretleri değerlendiren Boztepe, Başbakan Binali Yıldırım ile yoğun programı nedeniyle kısa bir süre görüşebildiğini, kendisinin cumartesi günü İzmir'e geleceğini belirterek, AKP İzmir Milletvekilleri Necip Kalkan, Atilla Kaya, Kerem Ali Sürekli, Hamza Dağ, Hüseyin Kocabıyık ve Giresun Milletvekili Cemal Öztürk'ü makam odalarında ziyaret ettiklerini söyledi. AKP'nin Ar-Ge'den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Nükhet Hotar, ziyarette "Siyaset Akademisi'ni yeniden başlatacağız ve birçok ünlü profesörü ve yazarı katılımcılarla buluşturacağız. İlk dersi Başbakanımız Binali Yıldırım İstanbul'da verecek. Biz bu eğitimleri verirken yerel yönetimlerimizden ve sizlerden aktif çalışmalarınızın devam etmesini bekliyoruz" dedi. Halkla ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu en yakın zamanda İzmir'e geleceğini söyledi. AKP'nin seçim işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun'u da ziyarette meclis üyelerinden toplantılara mutlaka katılmalarını istedi. Sorgun, “Belediye meclislerindeki grup toplantılarımıza mutlaka katılım sağlanmalı. Gündem maddelerinin az olması, değersiz olması devamsızlık yapmak için asla bir mazeret değildir. Kentin gündemine dair önem her zaman vardır. O günün meclis gündeminde çok önem arz eden maddeler olmayabilir. Meclis gündeminde önem arz eden bir konu yoksa kentimize ilişkin bir sorunu gündeme biz getireceğiz" dedi. 

 

DHA

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
22°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?