Kurşunlanan seçim ofisinin olduğu bölgede sandıktan ne çıktı?

Bayraklı'nın Yamanlar bölgesinde CHP'nin seçim bürosuna silahlı saldırı olmuştu. İşte o bölgenin seçim sonuçları...

POLİTİKA 02.04.2019, 13:37 02.04.2019, 13:59
Kurşunlanan seçim ofisinin olduğu bölgede sandıktan ne çıktı?

BÜŞRA RAMNALI/ İZ GAZETE – Yerel seçim sürecinde, İzmir'in Bayraklı ilçesinin Yamanlar Bölgesi'nde CHP'nin seçim ofisine silahlı saldırı gerçekleşmiş, 2 kişi yaralanmıştı. Silahlı saldırının yapıldığı bölgenin seçim sonuçlarını, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper'e sorduk. 

'ÜÇÜNCÜ PARTİYDİK, BİRİNCİ PARTİ OLDUK'

Saldırı yapılan bölgenin sandıklarından açık ara farkla önde çıktıkları bilgisini paylaşan Başkan Alper, "Yaklaşık 1500 oy civarında fark attık. Geçtiğimiz dönemlerde o bölgede üçüncü partiyken şu an birinci partiyiz" ifadelerini kullandı.

'ARTIK ÖNÜMÜZE BAKIYORUZ'

Başkan Cemalettin Alper, polemikleri sonlandırdıklarını ifade ederek şöyle konuştu: "Bu seçimde Bayraklı kazandı. Başkanımız Serdar Sandal’da kimseyi ötekileştirmeden bütün Bayraklı’ya hizmet etmeye devam edecek. Buna inancımız sonsuz. Biz artık önümüze bakıyoruz. Geçmişte olan geçmişte kalmıştır. Ancak o arkadaşlarımızın da her zaman yanında olacağız. Biz polemik için değil ilçemize hizmet için buradayız. Bundan sonra polemik siyasetinden uzak durup, hizmet siyasetini öne çıkaracağız”

Yorumlar (3)
Yamanlar halkı 2 yıl önce
Bayraklı ilçe başkanının yada chp belediye başkanının yüzü suyu hurmetine verilmedi o oylar akp ve mhp faşist biloguna karşı devrim ci demokrat hdp li halk chp ye oy verdi bunu onlarda biliyor
partili 2 yıl önce
sayın ilçe başkanına sormak isterim kendisinin ne başarısı oldu ki kendi mahallesinde delege olamamış kişisin mahallende 1.inci partiyken 3ünçü parti olduk mu olmadıkmı yamanlarda da 3ünçü parti olmamız bu ilçe başkanı ve hasan karabağ yüzünden aleviler ve kürtler orda oy vermiyordu yeni bi kan oldu serdar sandal birde hdp oyları ve alevi yurtaşları oyu bize verdi bu kuklada kendini nimette sanıyor
Yusuf Bildirici 2 yıl önce
Cenalettin Alper ve ekibini kutlarım. Büyük bir özveriyle çalıștılar.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
17°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?