'Krizi halk çıkarmadı, rant vergisi getirilsin'

CHP PM Üyesi ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, TBMM Genel Kurulunda, 2019 yılı Merkezi Yönetim Bütçe görüşmesinde konuştu.

POLİTİKA 20.12.2018, 10:16 20.12.2018, 15:34

İZ GAZETE- TBMM Genel Kurulu'nda konuşma yapan Selin Sayek Böke, 'Bu bütçe gerçekçi mi? Bu bütçe ekonomik krize çare olabilir mi? Bu bütçede demokrasi ve bütçe hakkı var mı? Peki ne yapmalı? Krizden halkçı bir çıkışı kim sağlayabilir? gibi soruların cevaplarını yanıtladı. Böke, "Haftalardır mecliste bütçe tartışıyoruz. Oysa ki salonun ortasında bir fil duruyor. Kimse bundan bahsetmiyor. Parlamentolar tek adam rejiminin gasp ettiği bütçe hakkı üzerinde yükselen demokrasinin yuvasıdır."dedi.

"EKONOMİK POLİTİKALAR DEĞİŞMELİ"

Krizin sadece ekonomik politikalardaki yanlışlardan ortaya çıkmadığını vurgulayan Böke, "Peki ne yapılmalı? Kim yapacak? Biz yapacağız. Bu iktidarın yapması mümkün değil. Yapması kendisini yok etmesi anlamına gelir. Krizin aşılması için ekonomik politikalar değişmelidir. Bunların çok ötesinde ülkenin; hukuk, demokrasi ve barışa ihtiyacı var. Özgürlükleri temel alan parlamenter sisteme ihtiyacı var. Biz kuracağız o yeni düzeni" dedi. Krizin faturasının halkın ödemeyeceğinin altını çizen Böke,"Krizi halk çıkarmadı. Saray ile ortağı yandaşları çıkardı.Hemen rant vergisi getirilmelidir."dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
12°
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?