Konak'ta annelere gözaltı HDP İzmir vekiline polis ablukası

Aralarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Eş Başkanı Besriye Tekgür ve HDP eski İl Eş Başkanı Semra Uzunok'un da aralarında olduğu tutuklu anneleri polisin sert müdahalesi ile karşılaştı.

POLİTİKA 24.05.2019, 10:18 24.05.2019, 16:11
Konak'ta annelere gözaltı HDP İzmir vekiline polis ablukası

İZ GAZETE - Cezaevlerindeki açlık grevleri devam ediyor. Dün, Konak Sümerbak önünde bir araya gelmek için buluşan tutuklu annelerine İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde polis müdahalesi yapıldı. Bazı emniyet görevlilerinin annelere sert tavrı dikkat çekti. Bazı anneler olay yerinden 'Gebersin çocuğun bana ne' denilerek uzaklaştırılmaya çalışıldı. Olayda aralarında HDP İzmir İl Eş Başkanı Besriye Tekgür ve eski İl Eş Başkanı Semra Uzunok'un da olduğu 10 kişi gözaltına alındı.

Gözaltılar sonrası olay yerine gelen HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni de polisin sert müdahalesi ile karşılaştı. Polis ablukasıyla olay yerinden sert bir müdahale ile uzaklaştırılan Çepni konuyla ilgili olarak "Tutuklu anneleri Sümerbank önünde daha buluşamadan polisin sert müdahalesi ile karşılaştı. Ellerinde fotoğrafları gören polisler annelere daha toplanmadan müdahale edeceklerini söylemişler. Gözaltındaki herkesin ifadesi alındı. Bugün serbest bırakılmaları bekleniyor." dedi. 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
27°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?